Ostatní

Jak poznat kvalitní gumové koberce do auta

Mnohé vybavení automobilu se stává pro motoristy jakousi samozřejmostí. Proto je také většinou přehlížíme a bereme jako zcela běžnou věc. Typické jsou třeba autokoberce. Mnohdy nám stačí, když máme ve vozu ty originální a nic dalšího neřešíme. Tedy až do doby, než se v daném koberci objeví žvýkačka, případně nějaká lepkavá tekutina. Až poté si uvědomíme, že by mohly být součástí vozu také kvalitní gumové koberce. Jak takové poznáte? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Přesné tvarování

První znak, podle kterého poznáte skutečnou kvalitu koberců. Třeba takové moderní koberce Golf padnou do vozu zmiňované značky jako ulité. Můžete si být jistí tím, že nikde nebude nic přečnívat ani chybět. Na místě se udrží díky specifické protiskluzové úpravě. Ta je nedílnou součástí mnohých kvalitních autokoberců.

Zvýšený okraj po obvodu a žebrování

Dalším znakem kvalitních autokoberců je určitě zvýšený okraj. Jde zhruba o 1 cm. I díky němu nemají šanci jakékoli nečistoty uniknout a dostat se na čalounění ve vozu. Jinak je třeba se také soustředit na přítomnost mřížkovaného designu. Díky němu ulpí nečistoty přímo na žebrování a nikam dál neputují. Mřížkování je navíc maximálně stylové a elegantní.

Vyztužená část u pedálů

Vždyť právě tato místa jsou z pohledu oděru koberců maximálně inkriminovaná. V těchto místech máte nohu v podstatě neustále na zemi.

Unikátní design

Kupovat gumové autokoberce jen z hlediska ochrany podlahy daného vozu by bylo přinejmenším zbytečné. Rozhodně byste se měli soustředit také na jejich designové provedení. Optimální je černá barva, která dokonale sedne k jakémukoli vozu. Není nutné nijak výrazně experimentovat s barevnými odstíny. A náš tip? Hodně dobrou volbou jsou třeba unikátní koberce Passat. Vozu této značky budou stoprocentně slušet.

Zdroj obrázku: Boophuket / Shutterstock.com