Ostatní Tipy & rady

Dovolená – co je třeba udělat, když jedete autem? 2

Když jedete na dovolenou autem, děláte spoustu věcí před jízdou. Dáte jej do servisu, aby zkontrolovali úplně všechno, co se zkontrolovat má. Před dlouhou cestou by vás totiž mohlo cokoliv nepříjemného překvapit, což přirozeně nechcete. Ty základy ví každý řidič. Co však můžete udělat dál, aby vaše cesta proběhla bez komplikací?

Doba cesty

Dnes vám v tom hodně pomohou navigace, které vám ukazují přibližný čas dojezdu. Do něj se samozřejmě nepočítají pauzy nebo nucené zastávky, ale minimálně orientačně víte, jak dlouho pojedete. Díky tomu si můžete naplánovat, v kolik vyjet, aby se netvořily kolony a cesta proběhla hladce.

Jeďte odpočatí

I když si myslíte, že to přeci zvládnete jet popráci, nedělejte to. Řídit vůz je monotónní věc. Musíte však během něj dávat pozor na velkou spoustu věcí. Řešíte cedule, dopravní značky, auta před sebou, vedle sebe, za sebou. Máte toho na starosti hodně, a pokud vyjíždíte po práci, může se brzy objevit mikrospánek.

Zkuste jet v noci

Je to zvláštní? Není, během noci jsou cesty a silnice volnější, lidé moc nejezdí. Takže se dostanete do místa určení rychleji, nebudete muset řešit různé další řidiče okolo sebe.