Ostatní

Máchův kraj nabízí celou řadu zajímavostí

Pokud hledáte místo, které nabízí velké množství sportovních i kulturních příležitostí a zároveň i nádhernou okolní krajinu, pak je to právě Máchův kraj. Kromě vodních radovánek v podobě tobogánů nebo jízdy na plachetnici, se můžete vydat na celou řadu zajímavých zřícenin středověkých hradů, mezi něž patří Houska, Bezděz, Kokořín nebo Lemberk. Na milovníky cykloturistiky zde čeká řada nádherných cyklostezek. Nádherná krajina, která se nachází v rozlehlém okolí jezera, přímo láká k zajímavým toulkám. Využít můžete celou řadu stezek pro pěší s různou délkou i obtížností.

Ubytování v okolí Máchova jezera

Nejen v okolí Máchova jezera, ale i v celém Máchově kraji naleznete celou řadu hotelů, penzionů restaurací i kempů, kde se můžete nejen ubytovat, ale i stravovat.

Máchovo jezero Ubytování nabízí i chatová osada Elite Staré Splavy. Jsou to velmi oblíbené chatky máchovo jezero, které jsou čtyřlůžkové a součástí jejich výbavy je i lednička. V areálu osady jich naleznete celkem 48. V osadě se nachází jídelna s barem, společné sociální zařízení, dvě ohniště, k nimž si můžete zapůjčit gril a pamatováno je i na malé děti, pro něž jsou připraveny houpačky, prolézačky a pískoviště. Nedaleko osady je celá řada zajímavých atrakcí, které lze využít ve volném čase. Patří mezi ně minigolf, trampolína, kolotoče a z vodních radovánek je to pak půjčovna šlapadel a lodiček. Také se můžete vydat na jezero a užít si zábavnou plavbu parníkem.V okolí Máchova jezera se koná i celá řada zábavných akcí, které jsou připraveny pro všechny návštěvníky blízkého okolí.

Samozřejmostí každého dovolenkového pobytu je i zajištění stravování. V areálu osady můžete využít ohniště, na němž si můžete připravit jídlo na zapůjčeném grilu nebo zavítáte do místní jídelny s barem, kde si lze objednat polopenzi nebo penzi plnou.