Zahraniční destinace

Motorkou po Itálii: Legendární Passo dello Stelvio

Dovolená na motorce je plná adrenalinu již sama o sobě. Zároveň vám poskytuje pocit volnosti, naprosté svobody. A pokud si svou trasu dobře naplánujete, můžete se po cestě těšit i na řadu dechberoucích výhledů. Kterou silnici si musíte projet na dvou kolech, pokud se vydáte do Itálie? První místo v žebříčku top italských silnic pro motorkáře rozhodně zaujímá ta vedoucí oblíbeným průsmykem Passo dello Stelvio.

Po stopách oblíbeného cyklistického závodu až na vrchol

Pro Itálii je typická řada věcí, kromě pizzy, těstovin a vína, například i oblíbený cyklistický závod Giro d’Italia. Pokud tomuto závodu holdujete a nenecháte si v televizi ujít žádnou etapu, určitě vám je známý vysokohorský průsmyk Passo dello Stelvio. Ten je otevřen zpravidla od června do září a je jím vedena silnice SS38, která je plná serpentin.

Proč se na cestu dobře obléct? Sníh je v okolí Passo dello Stelvio celoroční záležitostí

Protože průsmyk se nachází v nadmořské výšce přesahující 2500 m. n. m., připravte se na to, že i uprostřed léta je nutné si na motorku přibalit teplé oblečení. Vrcholky okolních hor jsou totiž celoročně pokryty sněhem. A při jízdě po silnici SS38 vás čeká poměrně velké převýšení.

Nic pro začínající a nezkušené motorkáře

Na cestu do průsmyku Passo dello Stelvio se vydejte pouze tehdy, kdy již máte křížem krážem projetou Českou republiku, víte, jak na vás váš stroj reaguje a neztratíte hlavu v první klopené zatáčce. Silnice vedoucí tímto vysokohorským průsmykem skutečně není určena pro začátečníky, ale spíše pro ostřílené jezdce, kteří dokáží svou motorku dokonale ovládat. Samozřejmě si nezapomeňte před cestou svůj stroj důkladně zkontrolovat a zřiďte si cestovní pojištění.

Vydejte se na půvabnou a nebezpečnou silnici vedoucí průsmykem Passo dello Stelvio a připravte se na nezapomenutelný zážitek.