Ostatní

Parkování u letiště Ostrava

Ostravské letiště Leoše Janáčka a možnost parkování zahrnuje rezervaci nedaleko terminálu. Čtvrt hodinu lze parkovat také zdarma – parkoviště P1. Naleznete ho úplně jednoduše, je naproti odletové a příletové haly.

Takže je v podstatě parkování u letiště Ostrava na dosah ruky. Hodina stání je velmi levnou záležitostí, přesto řada řidičů a cestujících doporučuje vozidlo pak přemístit na P3. Z hlediska dlouhodobějšího stání je vhodnější. Parkování přímo u letiště nabízí řadu možností, jak bez starostí vycestovat.

Vjezd je přes závoru, která je před terminálem. Platba je možná v hotovosti nebo kartou u výjezdové závory. Na místě se neposkytuje rezervace místa. Pokud místo chcete mít jisté, je potřeba si ho zajistit přes Parklot.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava poskytuje 4 různá parkoviště a jejich jednotlivá specifika je nutné znát. Každé z nich bude vyhovovat někomu jinému i co se týče možnosti plateb. Platbu je možné uskutečnit v platebních automatech v odletové a příletové hale a na přepážce Informací v odletové hale.

To už záleží na vás, co je pro vás priorita, jestli chcete mít blízko k placení nebo využijete online rezervace. Jedinou nevýhodou oproti většině parkovišť na letišti je, že nejsou hlídaná.

Řízení na letištích je celkem náročné

Řízení na parkovišti se zprvu nemusí zdát vůbec složité. Přece jen auta jedou pomalu, pruhy jsou zřetelně označeny a není zde mnoho pravidel pro řízení ani řízení provozu.

Některé průzkumy však značí, že jedna z pěti nehod se stane právě na letišti. Co ještě je potřeba mít na paměti? Skutečnost, že parkoviště jsou místa, kde řidiči a chodci sdílejí stejnou plochu vozovky.

Je pravda, že kvůli nízké rychlosti řidičů jsou havárie na parkovištích u letiště jen zřídka tak vážné, ale přesto se tak děje. Z toho důvodu dochází k lepší bezpečnosti a volení prvků i na parkovištích na letišti.