Ostatní

Proč auto na zimu přezout?

Zima udeřila naplno, některé silnice jsou těžko sjízdné a i tak se na českých silnicích pohybuje 20% automobilů na letních pneumatikách a hazardují tak nejen se svým životem, ale také se životy spolucestujících a ostatních účastníků silničního provozu. Brzdná dráha se s letními pneumatiky se může prodloužit až o polovinu. Někteří řidiči se vymlouvají, že ve sněhu nejezdí, proto zimní pneumatiky nepotřebují, ale přilnavost letních pneumatik k vozovce klesá již od 7ºC. Neriskujte zbytečně a pokud nemáte přezuto, mrkněte na pneuok.cz, kde mají obrovský výběr kvalitních pneumatik od mnoha známých výrobců.

Nepodceňujte počasí

Zimní pneumatiky odvádí mnohem lépe vlhkost díky vysokému dezénu, který má mít minimálně 4 mm. Proto vozidlo lépe sedí na silnici i při břečkách nebo při ranních mrazících. Už při samotném rozjezdu pocítíte rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou. Letní pneumatiky při nízkých teplotách tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Vy tak můžete ztratit úplnou kontrolu nad svým vozidlem, což může mít katastrofální následky. Zimní pneumatiky mají měkčí běhounovou směs, která v zimě lépe přilne k vozovce. Letní pneumatiky mají běhounovou směs tvrdší kvůli vysokým letním teplotám a v chladných měsících ještě více tuhne. Vy tak těžkou zvládnete prudké zatáčky a často se dostanete do smyku, což může být pro někoho zábava, ovšem nebezpečná uprostřed rušné křižovatky.

Důraz na kvalitu

Na pneuok.cz kladou důraz především na kvalitu a bezpečí svých zákazníků. Proto se k nim všichni rádi vrací. Pro své zákazníky proto připravují různé akce a slevy a setkáte se pouze se vstřícným a profesionálním přístupem. Kromě velkého výběru pneumatik nabízí společnost Pneu Ok také alu kola. Vše si můžete osobně vyzvednout nebo můžete využít možnosti zaslání poštou.