Novinky

Renault si myslí na Fiat

Renault opět projevil zájem o Fiat, stejně jako v minulosti. Tehdy však celou věc zastavila francouzská vláda.

Nissan a Renault

Renault má zájem na fúzi s Nissanem a ráda by získala podíl také ve skupině FCA, tedy italsko-americké skupině Fiat Chrysler Automotive. Informaci o těchto plánech přinesl, Financial Times s odvoláním na zdroj pocházející přímo z automobilky.

Renault v současné době vlastní v NIssanu podíl přibližně 43 %, zatímco Nissan má v Renaultu jen 15 %. Aliance těchto automobilek dlouhou dobu fungovala pod vedením Carlose Ghonema, který ovšem postupně ztratil veškerý vliv z důvodu finančních deliktů ze kterých byl již obviněn.

Co FCA?

Ghonem se již dříve snažil i o spojení FCA a Renaultu, ovšem záměr nakonec ztroskotal na rozhodnutí francouzské vlády. Nákup skupiny by pro Renault znamenal obrovský nárůst, díky kterému by se jeho moc v oblasti automobilového průmyslu zvětšila natolik, že by mohl ohrožovat i současného giganta Volkswagen.

Samo FCA je celému partnerství nakloněno a jeho předseda představenstva John Elkann se již předtím sešel s představiteli konkurenčních značek, například s PSA, tedy Peugeotem a Citroenem, která již dříve koupila od GM například Opel a Vauxhall.