Novinky

Elektrický Beattle neplánujeme, ohlásil Volkswagen

Volkswagen zklamal mnoho svých fanoušků. Elektrickou verzi legendárního Beattlu nevytvoří a to i přesto, že plánuje do roku 2022 hned 20 elektrických modelů.

Volkswagen říká ne!

Brouk je naprostou legendou a do dnešních dní se původní verze dočkala dvou pokračování, New Beattlu a současné generace pojmenované prostě Beattle. S chystanou elektrickou ofenzivou si mnoho lidí myslelo, že Volkswagen po osmi letech přijde s novou generací, která bude čistě elektrická.

Ovšem jejich očekávání zmrazil samotný Herbert Diess, který v rozhovoru prohlásil, že Volkswagen s elektrickou verzí Brouka určitě nepočítá. Dle jeho slov se totiž jedná o naprosto ikonický model, který je legendární připomínko minulosti. Kdežto elektromobily jsou něco, z čeho by měl mít zákazník pocit maximální modernity a unikátnosti. Proto Beattle do této filosofie nezapadá. Volkswagen by tak sice byl vytvořit Beattle na vyspělé technické úrovni, ale jeho design by stále muset zůstávat věrný staré dobré legendě.

U T1 to jde

Problém, je elektrické oživení legendy Volkswagen již udělal a to u neméně ikonického modelu Transporter T1. Model I.D. Buzz je jeho novou elektrickou generací, které z něj vzhledově jasně vychází a přitom sází na ty nejmodernější technologie. Proč to tedy u T1 jde a u Brouka nikoliv? Tak na tuto otázku Diess neodpověděl. Škoda!