Novinky

Automobil, který vás ochrání téměř před vším

Mercedes- Benz třídy G není vůz, který by na první pohled vyžadoval nějaká vylepšení. Ovšem společnost Armored Vehicle Manufacturing přesně ví co udělat, aby takový automobil byl extrémně bezpečný.

Odolné G

Společnost se totiž specializuje na zabezpečení vozidel pancéřováním a dalšími extrémními prvky. Takto upravit může vozy všeho druhu, od sedanů po SUV i Autobusy. Vozy Mecedes-Benz má velice v oblibě a věnuje se jim již přes 20 let.

Jejich nejnovější projekt Mercedes-AMG G 63 má díky četným úpravám balistickou normu CEN 1063 BR6. To v praxi znamená, že ochrání posádku před střelbou z pistolí, pušek, ale i před výbuchy granátů.

Mnoho nové techniky

Extrémní pevnosti vozidla bylo v tomto případě dosaženou použitím kompozitního materiálu. Standardem je opancéřování kabiny pro posádku, zabezpečení baterie a řídicí elektroniky. Zároveň bylo zesíleno pružení i zavěšení a samozřejmostí jsou i run-flat pneumatiky, které mohou sloužit k jízdě i po jejich proděravění.

Společnost pak umožňuje na přání přidat celou řadu dalších prvků, jako je zesílené obrnění, protipožární systém, soustava výstražných světel, siréna či systém pro komunikaci s okolím. Cena vozu po takovýchto úpravách nebyla zveřejněna.