Novinky

Škoda Kodiaq přichází ve verzi pick-up

Kodiaq jako pick-up? Pro učně škodováckého učiliště žádný problém! Jedná se o jejich nový školní projekt.

Pick-up?

Střední učiliště strojírenské Škoda Auto již několik v rámci praxe studentů pořádá projekt stavby unikátního modelu vycházejícího z některého, ze stávajících vozů nabídky Škoda Auto. Letos přišla řada n SUV Kodiaq, který bude přetvořen na pick-up. Práce na projektu jsou již v plném proudu.

Chystaná studie je prezentována jako moderní a osobitý dvoudveřový pick-up, který by se měl představit již v červnu na závěr školního roku studentů.

Studentské práce

Na stavbě Kodiaqu se momentálně podílí 35 z nich, a bedlivě na ně dohlíží osobnosti z oblasti technického vývoje, designu i výroby. Studenti se dokonce sešli se samotným Oliverem Stefani, tedy šéfdesignérem celé automobilky, který jim ve svém výtvarném ateliéru pomoh vytvořit první skici tohoto vozu.

Nový projekt, který prozatím nedostal žádné jméno, se tak již brzy zařadí po bok projektů z předešlých ročníků. Tyto projekty Škoda Auto okoukala od Volkswagenu, kde jsou velmi populární a to jak mezi studenty, tak i veřejností. Prvním vozem, který v rámci tohoto projektu ve Škoda Auto vznikl byl CitiJet následoval Funstar, poté Atero, Element a také Sunroq.