Ostatní

Černá hora autem: Skvělé koupání, adrenalinové aktivity a příjemné ceny

Do zemí bývalé Jugoslávie každoročně proudí masy turistů. Chorvatské pláže během roku navštíví kolem milionu lidí, což je noční můra pro každého, kdo preferuje klidnější dovolenou. Na druhou stranu stačí zamířit o něco dál. Černá hora nabízí ideální kombinaci čistého moře, krásných pláží a atraktivních památek. Zároveň jde o ráj sportovců a milovníků adrenalinových aktivit.

Jak se do Černé hory dostanete?

Z České republiky lze do Černé hory dojet několika trasami. Každá má svá pro i proti:

Řidičsky nejjednodušší cesta vede po dálnici přes Chorvatsko. Nevýhodou je nejdelší nájezd a cena (chorvatské poplatky se řádně nasčítají).

Dalšími možnostmi jsou cesty přes Maďarsko a Srbsko nebo nejrychlejší a nejkratší trasa přes Maďarsko a Bosnu a Hercegovinu.

Návyková cyklistika

Černá hora se v posledních letech stala velmi populárním cílem turistů, kteří si během dovolené neodpustí jízdu na kole. Cyklistika po zdejších horách, kaňonech či poblíž pobřeží s výhledem na moře má specifickou atmosféru, pro kterou si zemi zamilujete.

Pokud si cestování s prázdnými nosiči na kolo nedokážete představit, nezapomeňte si před cestou sjednat odpovídající pojištění. Ovšem pozor – základní balíček pro rekreační sporty v zahraničí nemusí stačit. Chystáte-li se zdolávat terénní cyklotratě nebo singletraily, bude se vám hodit připojištění pro adrenalinové sporty.

Bohatý podvodní svět plný překvapení

Pobřežní oblasti v okolí Černé hory jsou jako stvořené pro šnorchlování i potápění. Pestrá podmořská fauna, ale také množství archeologických nálezů (např. potopené lodě z 15. století) doslova vybízí k průzkumu. Stačí si sjednat připojištění pro rizikové sporty a vybrat si některou z desítek lokalit.

Navnadili jsme vás? Černá hora vás příjemně překvapí i v jiných ohledech. Až ji navštívíte, pochopíte, proč si tato destinace nachází stále více příznivců.