Ostatní

Co dělat, když SEO propagace nemá efekt?

Investujete do propagace skrze SEO, ale nemá pro vás žádný efekt? Nejste sami a nyní si představíme nejčastější důvody, proč tomu tak může být. SEO je skutečná věda, dělí se na ON page faktor, zabývající se obsahem webu, a OFF page faktor, který řeší popularitu. Oba jsou pro úspěch v SEO stěžejní.

Váš web není validní

Jak již bylo zmíněno výše, pro SEO webu je důležité ON page i OFF page. Jestliže váš web není po obsahové stránce v pořádku, předběhnou ho weby, které v pořádku jsou. Dbejte na to, aby měl web dostatek textového obsahu, správnou strukturu, vyplněné meta informace, aby byl responzivní, rychle se načítal a měl SSL certifikát. To je základ, bez kterého úspěchu nedosáhnete. Se správným nastavením vám pomůže agentura na Seoconsult.cz, která zajišťuje i Seo optimalizace www Praha.

Efekt se nestihl projevit

SEO vyžaduje čas a trpělivost, vyhledávače nebudou skákat tak, jak vy pískáte. Web posouvají ve výsledcích vyhledávání na základě pravidelné činnosti na propagaci a posun může zabrat i pár měsíců. Je vhodné trpělivě se SEO věnovat a výsledky průběžně sledovat. Nečekejte však, že budou přes noc.

Špatně zvolená klíčová slova

Před budováním zpětných odkazů je potřeba udělat důkladnou analýzu klíčových slov, která vám ukáže výrazy, které uživatelé v souvislosti s vaším webem nejčastěji hledají. Pokud zvolíte špatná slova, která nikdo nehledá nebude mít SEO efekt. Někdy je problém i tehdy, pokud vyberete příliš konkurenční klíčová slova, na která je složité dostat se na přední pozice.

Špatná strategie budování odkazů

Odkazy není možné budovat tak, jak se vám zachce, jejich příbytek by měl být pravidelný, neměl by vypadat uměle a měl by být dělaný na kvalitních webech skrze důležitá klíčová slova. Nepravidelné budování odkazů, náhlé příbytky velkého množství odkazů či používání patičkových odkazů, to jsou způsoby, které vám mohou přinést i penalizaci. Vždy je potřeba dělat odkazy podle správné strategie a s tou vám nejlépe pomůže zkušená agentura.

Využijte služeb agentury na Seoconsult.cz, kde najdete experty nejen na SEO, ale zajistí vám i služby pro PPC kampaně Praha. Nevyplatí se spolupracovat s nezkušenými agenturami nebo si dělat práce na SEO svépomocí, vždy se raději obraťte na odborníky, u kterých máte záruku výsledků.