Ostatní

Demänovská dolina je oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů

Slovensko se pyšní horami, které jsou cílem nejen českých a ostatních evropských turistů, ale také těch z nejvzdálenějších koutů světa. Úchvatná scenérie a majestátnost Vysokých a Nízkých Tater lakají vášnivé vyznavače zimních sportů k pobytu. Nízké Tatry toho však nabízejí mnohem více než jen trávení času na svahu.

Jasná

Lyžařské středisko Jasná se pyšní nejlepšími podmínkami pro lyžaře. Ubytování v hotelu Jasná nabízí mnoho wellnessových aktivit pro celou rodinu. Ať už toužíte po romantickém relaxu po celodenním lyžování či po odpočinku s rodinou po náročné túře na Chopok, Jasná je ideálním místem pro všechny.

Jeskyně

Nízké tatry se chlubí nejdelším komplexem jeskyní na Slovensku. Mezi nejznámější patří Demänovská jeskyně svobody, která je dlouhá 1,2 km. V jejích útrobách vás uchvátí sintové stěny, které hrají různými barvami, čirá jeskyní jezírka a především 913 schodů.

Druhou, velmi oblíbenou, je Demänovská ledová jeskyně, která je však veřejnosti přístupná pouze v létě. Navzdory tomu je v ní teplota jen něco málo přes nulu, proto s sebou rozhodně nezapomeňte teplé oblečení.

Rozhledna Ostredok

Túry patří nejčastějším letním aktivitám na horách. Výšlap na dvoupatrovou rozhlednu Ostredok není nijak náročný a dočkáte se nádherného výhledu na dolinu.

Vrbické pleso

Vrbické pleso vyhledávají milovníci romantiky a rodiny s dětmi. Pro ně je u plesa připravené hřiště. Procházku usnadňuje vytvořený chodník.

Výstup na Chopok

Chopok je třetí nejvyšší horou Nízkých Tater. Z jeho vrcholu se před vámi rozprostřou Vysoké Tatry, Liptov a údolí Hronu. V zimním období je hojně využívaná k zimním radovánkám, na které vás dopraví kabinová lanovka.

Letní výstup na Chopok je středně těžký a trvá přibližně 4 hodiny.

Ubytování v Nízkých Tatrách

Horské středisko Jasná je plné možností ubytování. Pokud však toužíte po nadstandardním skandinávském stylu, vyzkoušejte partmány Liptov, kde se dočkáte dokonalého relaxu uprostřed horských lesů.