Novinky

E-Raw elektrický motocykl s jedinečnou duší

Když se řekne elektromobil, většině lidí se vybaví Tesla? Jakou značku si však představit u elektromotorek? Essence Motorcycles je dalším producentem elektrických motocyklů, které chtějí na trhu prorazit se skutečně jedinečným výtvorem. Jejich poslední projekt spočívá v motocyklu s neotřelým designem, výkonem i jízdními vlastnostmi.

Elektrická surovost

Essence Motorcycles je francouzská společnost, která sází především na exklusivitu svých strojů. Tu jim zajišťuje především netradičním vzhledem, kdy u projektu E-Raw tuto podmínku zajišťuje jedinečná sedlovka tvořená tvarovanou dýhou. Popřípadě tvarovaný kov.

Základem je trubkový rám, který je doplněn o komponenty podvozku spolehlivých výrobců jako například Öhlins u tlumičů či Nissan a Behringer u brzdových systémů. Vybíráni jsou zkrátka ti nejlepší z nejlepších.

To nejlepší

O pohon motocyklu se v tomto případě starají dvě verze elektromotoru. Ten první nabízí výkon 80 kW, kterému poskytuje výkon baterie o kapacitě 12 až 18 kW. Druhá varianta nabízí výkon 150 kW a je napájena akumulátory o 15 až 20 kW.

Akcelerace motocyklu je uváděna v hodnotě 3,4 sekundy z 0 na 100 u první varianty a u druhé 2,8 sekund. Maximální rychlost je u obou verzí kolem 200 kilometrů v hodině a dojezd na jedno nabítí představuje 150 až 220 km.

E-Raw je nabízena za částku od 29 tisíc eur, tedy přibližně 750 tisíc korun. Samozřejmostí je možnost široké individualizace, díky které se každý z exemplářů stává naprostým originálem.