Novinky

Seat pracuje na nové platformě

Nový projekt Seatu bude zmenšenou verzí architektury MEB. Jejím cílem jsou nové malé a hlavně dostupné vozy.

Nový minivůz

Koncern Volkswagen Group chce do roku 2028 chce uvést na trhu hned 70 nových modelů. Tyto plány zahrnují všechny automobilky, které zastřešuje, včetně Seatu. Ten na výroční konferenci oznámil, že do začátku roku 2021 nabídne 6  plug-in hybridů a elektromobilů

Hlavním úkolem automobilky však nyní bude vyvinout architekturu. Novinka bude určena pro menší elektromobily různých značek koncernu s délkou kolem čtyř metrů. Cílem vývojářů bude hlavně co nejvíce snížit cenu vozu na méně než 20 tisíc eur, tedy pod okolo půl milionu korun.

Horečnatá práce

Na projektu bude spolupracovat přes 300 kvalifikovaných inženýrů. „Projekt platformy pro malé elektromobily je velkým krokem k ještě dostupnější elektrické mobilitě. Seat vyvine první elektromobil, který bude speciálně zkonstruován pro cestování po městě,“ říká k plánům Herbert Diess, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG.

„Seat je v současnosti finančně zdravou, trvale udržitelnou společností. Máme důkladný program pro zajišťování efektivity nákladů a zdroje, které nám umožní čelit technické transformaci automobilového průmyslu. Tyto pilíře potřebujeme k tomu, abychom zůstali ziskoví i v budoucnosti,“ říká Holger Kintscher, člen představenstva společnosti Seat, odpovědný za finance, IT a organizaci.