Novinky

Hyundai a jeho novinka Venue

Korejský výrobce představí na blížícím se autosalonu v New Yorku zcela nový crossover.  Ten bude menším sourozencem Kony, se kterou toho však nebude mít moc společného.

Crossover v New Yorku

Ženevský autosalon je za námi, ovšem čeká nás ještě New Yorská výstava. A právě zde se představí Hyundai se svou novinkou pojmenovanou Venue.

Automobilka prozradila, že se bude jednat o crossover, který bude na hierarchickém žebříčku pod Konou a tedy, že se bude jednat o nejlevnější SUV automobilky. Detailní specifikace vozu momentálně nejsou známy, ale automobilka prozradila, že by se mělo jednat o sportovně laděný užitkový automobil, kterému se bude nejvíce líbit v menších městských uličkách.

Zajímavá novinka

Neoficiální informace pak hovoří o tom, že by měl mít vůz mnohem umírněnější design oproti modelu Kona, která je dost funky. Design crossoveru bude střízlivý, možná až krabicový,  a jeho rysy prý budou velice odvážné.

Na technické specifikace automobilu si samozřejmě musíme ještě počkat, jisté je ovšem to, že novinka nebude sdílet stejnou platformu s Konou a bude se prodávat celosvětově. Premiéra se odehraje 17. dubna.