Ostatní

Hledání práce – změna nemusí být vždy špatná

Lidé obecně nemusejí moc změny, protože často je změna právě k horšímu. Často se bojíte změnit práci, protože jinde to může být těžší, nemusí vás to bavit, kolektiv může být špatný a po pár měsících zjistíte, že to bylo v předešlé práci lepší. Toto všechno si lidé chtějí ušetřit a zůstávají v zaměstnání, které je třeba ani tolik nenaplňuje a finančně by na tom mohli být o dost lépe. Změna nemusí být jen k horšímu, pokud si vyberete dobře, můžete hodně získat a posunout se někam dál.

Práce nejen jako obživa

„Když před několika lety přišla krize, musela jsem z firmy odejít. Vyhodili mě ze dne na den, protože se šetřilo, já jsem přišla poslední, takže to bylo jasné. Dostala jsem sice odstupné a příslib, že až se provoz rozjede, můžu se vrátit. Jenže já potřebovala práci hned, ne čekat, až se někdy v budoucnu provoz rozjede. V době, kdy bylo těžké najít práci, jsem oběhala několik konkurzů. Nakonec jsem ze svých nároků slevila a našla si práci jako sekretářka. Já, s vysokou školou, třemi světovými jazyky a praxi v zahraničním obchodu jsem vařila kávu, řadila šanony a poslouchala drby, kterými kolegyně z účtárny žily. Kariéra jak stehno, fakt“ ušklíbla se Nina.

„Chvíli mi to tam vadilo, ale práce je práce. Po dvou letech jsem to brala jako nutné zlo. Když se situace uklidnila, neměla jsem moc náladu měnit práci. Měla jsem své jisté, ale ubíjelo mě vědomí, že skončím jako Veruš z účtárny, která bude neustále jen drbat s kolegyněmi. Tak jsem zadala nabídka práce Opava a nabídka práce Prostějov a pustila se do hledání nového místa. Chvíli to trvalo, pár konkurzů jsem absolvovala a našla místo v zahraniční firmě. Do půlroku jsem byla povýšena a neměnila bych“ uzavírá Nina.