Ostatní

Jak cestovat se zvířaty v autě

Mnoho osob cestuje v autě se svým čtyřnohým miláčkem. A to jak na krátké, tak i dlouhé vzdálenosti. Bohužel, velká spousta řidičů neví, jak zvířátko přepravovat ve vozidle tak, aby bylo vše v pořádku. Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha pro vás vytvořila tipy na to, jak cestovat v autě, v němž převážíme zvíře tak, aby nás nepotkaly nepříjemné, nebo dokonce i nebezpečné potíže.

Autopůjčovna Brno radí, jak to nedělat

Spousta lidí své čtyřnohé mazlíčky přepravuje v autě „jen tak“. Na klíně, na zadních, ale i předních sedačkách – a co víc, většinou je náš pejsek v autě „na volno“. Takovéto přepravování je však nebezpečné nejen pro pejska, ale i pro vás. V případě nehody, ale i při prudším brzdění můžete sobě i svému mazlíčkovi způsobit nemalé potíže.

Pokud jste na místě řidiče a vezete v autě svého mazlíčka, nikdy jej nemějte na svém klíně. Nejen že vás bude při řízení rozptylovat, prudším pohybem vás může vylekat tak, že způsobíte autonehodu. To samé platí o vození psa na „volno“. Pejskovi se nejspíš líbí, že může být kdekoliv, jen chce, při prudkém brzdění se však se psa stane doslova střela.

autopůjčovna Praha

Chraňte sebe, ale i svého mazlíčka radí autopůjčovna Praha

Při jízdě autě se svým mazlíčkem musíme chránit nejen sebe, ale i svého mazlíčka. Proto se vždy postarejte o to, aby byl pejsek řádně připoutaný. Nejjednodušší je pejska připoutat pomocí bezpečnostního pásu. Malá, ale i větší pejsky můžete převážet například v přepravním boxu, který ideálně umístíme do kufru. Profesionální chovatelé pak mají v kufru klec vestavěnou, jedná se však o nejdražší variantu. Své o tom ví v autopůjčovně Brno i autopůjčovně Praha.

Nejčastější způsoby přepravy s autopůjčovnou Praha

Velmi častým způsobem přepravy zvířete v autě je přeprava v kufru s použitím mříže nebo sítě. Dále pak v přepravním boxu nebo na sedadle s bezpečnostním pásem. Stačí obléct pejskovi postroj a ten připevnit k bezpečnostnímu pásu. To, jakým způsobem budeme zvíře přepravovat, se odvíjí od jeho velikosti. Pokud přepravujete zvíře v boxu, měl by být dost velký na to, aby si v něm mohl pes pohodlně lehnout.

Abyste zamezili znečištění sedadla od pejska, můžete na sedadlo umístit autodeku, která zabrání pohybu zvířete (částečně) a pochytá všechny nečistoty. Během cesty pravidelně zastavujte a pejska venčete. Nezapomínejte ani na podávání pitné vody a krmiva. Co se týče zákona, ten říká, že musí mít zvíře dostatek prostoru na to, aby mohlo zaujmout svoji přirozenou polohu, při které bude moct korigovat pohyby vozidla.