Ostatní

Poznejte Prahu trochu jinak

Praha láká své návštěvníky na celou řadu historických památek, ale pokud chcete zažít Prahu také z trochu jiné stránky, vydejte se na některý z festivalů, jichž se zde koná během roku velké množství.

Pražské festivaly

Praha je centrem kulturního dění, do něhož rozhodně patří i festivaly. Navštívit můžete festivaly s různým zaměřením.

Velmi známý a oblíbený je festival Signál, který se zaměřuje na kulturu digitální a kreativní a nabízí propojení moderních technologií, městského prostoru a kultury. Každoročně se v něm objevují jak nová místa, tak i nové postupy. Základním a tvůrčím principem festivalu je změna. Díky festivalu Prahu rozsvítí velké množství uměleckých instalací a to jak českých, tak i zahraničních umělců. Shlédnout budete moci zajímavé videomappingy, které se objeví na známých i méně známých historických budovách.

Pražská Troja bude hostit festival jídla. Zahrady Troji budou rozdělené do několika zón se zaměřením na různé druhy kuchyní a vy si tak budete moci pochutnat na specialitách z celého světa.

Pamatováno je i na kreativní duše a to s akcí, která se také uskuteční v Troji. Jedná se o sochařský workshop, během kterého si budou moci účastníky vyzkoušet zpracování různých druhů materiálů, mezi něž patří keramická hlína, sádra nebo ytong, některými sochařskými technikami.

Kde se ubytovat?

Pokud už do Prahy zavítáte, rozhodně stojí za to zůstat zde alespoň několik dnů. Ubytovat se můžete v celé řadě hotelů či penzionů. Patří mezi ně i Hostel Praka 5 Akát, který se nachází v centrální části Prahy. Ubytování zde je velmi příjemné a cenově přijatelné. V nabídce naleznete jak klasické hotelové pokoje, které jsou vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi, tak i apartmány.

Hostel v Praze 5 poskytuje, kromě ubytování, i další služby. Můžete si objednat snídani, která je podávána formou teplého a studeného bufetu, posezení v restauraci, WIFI zdarma v celém objektu penzionu, počítače, které mají přístup k internetu, můžete si zde uložit zavazadla do úschovny a v případě potřeby máte k dispozici volně přístupnou kuchyňku.