Ostatní

Jak ušetřit peníze při koupi kvalitního vozu?

V dnešní době už jen stěží narazíte na člověka, který by nevyužíval benefity spojené s vlastnictvím automobilu. Zvláště pak lidé žijící na vesnicích se bez něj jednoduše nemohou obejít. Potřebují se totiž nějak dopravit do práce nebo za nákupy, takže se jeho pořízení stává naprostou nutností. Druhá stránka věci je pak taková, že nové vozy dosahují skutečně vysokých částek, na které lidé, aniž by si museli půjčit peníze, nemají šanci dosáhnout.

Existuje však řada možností, jak se ke koupi vozu postavit chytřeji. Nemáte problém s pořízením ojetého vozu, který má sice už nějaké ty kilometry za sebou, ale stále vám dokáže udělat službu na několik dalších let? V tom případě jste během čtení tohoto textu na správné adrese.

Kde se dají pořídit ojeté vozy?

  • u soukromého vlastníka
  • v autobazaru

Mnoho lidí dnes dává přednost shánění ojetých vozů svépomocí. To znamená, že na příslušných internetových portálech bádají mezi širokou nabídkou vozů, kterých se jejich současní majitelé hodlají zbavit. Jenže to s sebou přináší také řadu rizik. Například si nikdy nemůžete být jisti, že vám budou sděleny všechny potřebné informace.

Automobil si prošel určitou formou rekonstrukce kvůli bouračce? Vzniklé škody se dají snadno zamaskovat. Tvoří vůz díly, které již dávno neslouží tak, jak by měly? Potenciální zákazník si toho nemusí všimnout, takže je lepší mlčet, aby prodávající nemusel jít s cenou dolů. Zkrátka se zvolení této cesty příliš nedoporučuje, protože s sebou přináší spoustu proměnných.

Koupě vozu z autobazaru je daleko přívětivější cestou

Pokud se chcete vyhnout všem případným nepříjemnostem, vyplatí se v tomto směru vsadit na společnosti, které se daným oborem zabývají dlouhodobě. Autobazar si nikdy nedovolí zájemci zamlčet důležité údaje o prodávaném voze, jinak by si totiž mohl udělat špatné jméno a tím by se výrazně snížila jeho věrohodnost, tudíž by následně klesly i případné zisky.

Ovšem i mezi jednotlivými autobazary mohou být rozdíly. Pokud se rozhodnete navštívit nějaký provinční, kde nabídku tvoří pouze několik málo vozů, dá se předpokládat, že se vám je bude prodejce snažit vnutit za každou cenu. Naprosto jiným přístupem disponují například autobazary v Praze. Ty totiž musejí v hlavním městě splňovat daleko přísnější kritéria, jinak by totiž zákazníci mohli snadno začít vyhledávat konkurenci, která je skutečně bohatá.

Koupě vozu nemusí být otázkou statisíců

Někomu z vás se možná myšlenka na pořízení ojetého vozu může příčit, ale faktem je, že se jedná o nejvýhodnější cestu k získání kvalitního automobilu. Nové vozy sice na první pohled působí skutečně skvostně, ovšem jejich cena během prvních několika let klesne výrazně pod pořizovací náklady. To znamená, že jej za pár let budete schopni prodat jen za zlomek původní ceny. Nenechte se tedy zmást nablýskanými karoseriemi a rozhodněte se na základě dostupných informací, která cesta se zdá být tou nejlepší.