Ostatní

Ochraňte sebe i motorku před újmou při drobných nehodách

Ať už jste vyznavači agresivní jízdy po silnicích, nebo se naopak snažíte vytěžit maximum z komplikovaného terénu, tak byste vždycky měli myslet na bezpečnosti svoji i svého stroje. Na jedné straně je jasné, že používání bezpečnostních prvků nemusíme zmiňovat.

Mnohé bezpečnostní prvky a chrániče ale patří i do výbavy motorky jako takové. Díky tomu můžete nejen že zvýšit svoji bezpečnost v nepříjemných situacích, ale mimo toho ještě můžete pomoci tomu, aby se nic nestalo vašemu vytouženému stroji.

Kvalitní kryty páček ochrání prsty

Jedná se o komponentu, kterou používají opravdu hojně hlavně jezdci v terénu. Hlavní význam mají kryty páček především v tom, že dokáží ochránit při špatném pádu prsty od toho nejhoršího. Pád sice bude bolet i tak, ale mohou vám ušetřit zlomeniny, poškozené vazy i mnohá další zranění rukou. Většinou je pravda, že kryty páček při první havárii odchází, protože sami prasknou. Jedná se ale o poměrně dost levný komponent, jehož přítomnost v nepříjemné momenty zajisté doceníte.

Pádové protektory ochrání nejdůležitější části

Jedná se o jednu z nepovinných komponent, která ale dokáže ušetřit několikanásobek svojí pořizovací ceny. Komponenta je užitečnější rozhodně více pro ochranu motorky nežli vaší vlastní. Jedná se o kusy ztvrzeného plastu a podobně odolných materiálů, které slouží k ochraně nejcitlivějších a hybných součástí motorky, které jinak nejsou základní konstrukcí ochráněny. V tomto ohledu mohou pádové protektory ochránit hlavně okolí pohonu, řetězu a dalších mechanicky činných součástí motorky.

Šikovná prevence v podobě tankpadů

Pochopitelně bychom se ale vždy měli snažit především o to, aby k žádné nepříjemné situaci nedošlo. V mnoha případech bohužel není v našich rukou, co se stane na silnici či v terénu. Rozhodně ale můžeme zapracovat na tom, abychom dokázali i na nepříznivý vývoj zareagovat velice rychle. Zajímavou možností jsou tankpady na nádrž. Jedná se o plochy, které se lepí na rám motorky. Ty mají přilnavý povrch, na který dokonale přilnou jezdecké kalhoty. V moment, kdy se zhorší ovladatelnost motorky, nebo dokonce najedete na špatný výmol, tak můžete pocítit mnohem větší jistotu v sedle a vyklouznout bezpečně z kdejaké obtížné situace.