Ostatní

Pila je užitečný pomocník na každé zahradě

Žádný zahradník ani domácí kutil se neobejde bez pořádné a kvalitní pily. Současná nabídka různých modelů je dosti široká, vybírat lze ze tří základních kategorií – pily elektrické, benzínové a akumulátorové.

Vyberte si tu správnou

Každý typ pily je vhodný pro jiný druh činnosti, než si nějakou z nich pořídíte, přemýšlejte, k čemu ji budete nejvíce využívat.

  • Elektrické pily

Vhodný pomocník v případě, že máte na dosah přívod elektrického proudu a nevadí vám přívodní kabely. Nabízejí nižší hlučnost, teplotu, absenci výfukových plynů, bezpečnostní prvky a vysokou míru spolehlivosti. To vše nabízí kotoučová pila.

  • Benzínové pily

Tento typ využívají především ti, kdo pily používají pravidelně. Vybírat lze z několika kategorií – pily pro zahradu určené pro řezání palivového dřeva či stromových větví a využívají je především domácí kutilové. Poloprofesionální pily, které nabízejí vyšší výkon a pily profesionální, které jsou vhodné především pro firmy.

Velkou výhodou je, že pro její činnost nejsou potřeba žádné kabely, lze ji tedy vzít i do terénu, do něhož je především určena.

  • Akumulátorové pily

pro jejich činnost opět nepotřebujete přívodní kabely. Nabízejí velmi tichý chod a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Je však potřeba je vždy před prací dobít. Jsou vhodné pro drobnější práce na zahradě nebo v sadu. Uplatní se při řezání větví, drobných klacků a tenkých stromů.

Na koho se obrátit

Pokud uvažujete o koupi jakékoli pily a hledáte odborníky, kteří nabízejí kvalitní druhy nářadí, obraťte se na společnost Stanley Fatmax, jež je synonymem kvality a spolehlivosti. Své produkty neustále zdokonaluje, díky čemuž jsou maximálně funkční. Nářadí inovuje po předchozích průzkumech, které provádí mezi uživateli. Díky těmto faktům je pak vyráběné nářadí na velmi profesionální úrovni.