Ostatní

Je vaše povinné ručení výhodné nebo není?

V životě je mnoho věcí, které považujeme za naprostou samozřejmost a dále se jimi nezaobíráme. Jednou z nich je povinné ručení. Většina lidí si ho uzavře a následně ho jen poslušně platí. Toto pojištění je povinné a neříká se mu tak pro nic za nic. Kryje škody na zdraví a majetku, které svým vozem můžete způsobit třetí straně. Ačkoliv se mu říká povinné ručení, jeho správný název je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Možná, že i vy pravidelně platíte za povinné ručení, aniž byste se zajímali o to, jestli můžete platit méně.

Může být povinné ručení ještě výhodnější?

Povinné ručení může být vždy levnější a je to logicky proto, že je na trhu velké množství poskytovatelů a cenové rozdíly jejich služeb jsou velké. Představte si, že byste každý měsíc platili za povinné ručení podstatně méně. Každý rok by to znamenalo i tisíce korun, které byste mohli ušetřit. Abyste vůbec věděli, jestli je vaše povinné ručení výhodné nebo nikoliv, je vhodné si udělat srovnání, které vám nejlépe ukáže povinné ručení kalkulačka.

Takovou kalkulačku najdete samozřejmě online a to na webu Vozovy-park.cz. Kalkulačka vám udělá srovnání povinného ručení, respektive porovná jednotlivé poskytovatele a ukáže vám, kdo je pro vás nejvýhodnější. Pro zjištění, jaký poskytovatel je nejlepší, je třeba vyplnit formulář a potvrdit srovnání. Záhy zjistíte, jestli platíte málo nebo jestli jsou poskytovatelé, kdy byste měli povinné ručení výhodnější. Pokud zjistíte, že existují levnější varianty, není důvod, proč zůstávat u drahého poskytovatele. Porovnání povinného ručení si může udělat naprosto kdokoliv a zdarma. Zajisté najdete i více položek, za které pravidelně platíte a možná byste je mohli mít i výhodněji. Neplaťte více, než musíte, srovnání vám zabere jen chvilku a hned budete vědět, jak na tom jste.