Ostatní

Vydejte se na roadtrip svých snů po Evropě. Na co před odjezdem nezapomenout?

Asi každý motoristický nadšenec už někdy uvažoval nad tím, že by podniknul nějaký ten pravý roadtrip se vším všudy. Pro mnoho z nás je to velké lákadlo, které si chceme aspoň jednou splnit. Možná jste k tomu dospěli právě nyní vy. Na co byste ale měli být připraveni, aby vás po cestě nic nepřekvapilo? Tomu se budeme věnovat mimo jiné i v tomto článku.

Dobrodružství se vším všudy

Cestování automobilem má své nezaměnitelné kouzlo. Nemáme teď na mysli pouhý přejezd autem do Chorvatska, který absolvuje každoročně tisíce Čechů, ale samotné cestování autem po různých místech, napříč Evropou. Máte absolutní svobodu a dostanete se prakticky kamkoliv, můžete si plán uzpůsobit přesně podle vašich představ. Pro roadtrip po Evropě se vám budou hodit praktické tipy, abyste nikde nezůstali trčet. Kromě toho je naprosto skvělou příležitostí, jak poznat starý kontinent.

Je to také pořádné dobrodružství a zábava pro partu přátel. Pokud vyrazíte na cestu s někým, kdo se nezalekne nějakého toho chvilkového nepohodlí, určitě si cestu pořádně užijete. Se stejně smýšlejícími lidmi je to skvělá zábava, kdy jste zde jen vy a vaše auta. Je na vás, jak se vypořádáte s nastalými situacemi. Vzájemná výpomoc zase utuží vztahy. Pojďme se nyní podívat na to, aby vaše cesta po Evropě autem nebyla stejnou eskapádou, jaké zažívají na svých cestách slavná trojice v čele s Jeremy Clarksonem. Co je tedy důležité?

Abyste si to užili

Abyste si jízdu opravdu pořádně užili, protože proto jste tady, je potřeba si uvědomit, že dálnice jsou opravdu nuda. Každý motoristický časopis vám doporučí volit cestu po malebných okresních silnicích, kde poznáte krajinu. Nechte se občas strhnout cestou a nebojte se improvizovat, protože cesta je cíl. A aby to bylo pro vás jednodušší, tak:

  • Kupte si SIM s daty od lokálního operátora
  • Mějte v mobilu užitečné aplikace (navigace, ubytování, cestovní průvodci, …)
  • Dělejte si přestávky při jízdě
  • Komunikujte s řidičem, aby neusnul
  • Kufr není nafukovací, sbalte si na cestu jen to nejnutnější