Cestování po ČR

Oblíbené trasy pro motorkáře v Česku: Vydejte se na Kokořínsko, k Temelínu či do motocyklového muzea

Rádi trávíte víkendy na svém jednostopém vozidle? Až vás vaše obvyklá trasa omrzí, vyberte si některou z následujících silnic, které mají jedno společné: nacházejí se v Česku, tudíž kvůli nim nemusíte vyjíždět za hranice.

Výlet na Kokořínsko

Připravte svou motorku na projížďku, zkontrolujte povinnou výbavu a doklady, oblečte si svou oblíbenou moto výstroj a vydejte se na cestu. Příjemnou projížďku vám poskytne silnice číslo 9 na Kokořínsku vedoucí z Mělníka do Dubé. Na co se můžete těšit? Výhledy do krajiny, kvalitní silnici, samozřejmě nálož zatáček a trasu měřící přibližně 20 kilometrů. Kolikrát si ji zajedete tam a zpátky záleží pouze na vás.

Svezte se okolo Temelína

Dostatek zatáček, ve kterých si každý vášnivý motorkář přijde na své, nabízí silnice 138 v Jihočeském kraji. Ta spojuje město Písek s Temelínem, tudíž se můžete těšit na netradiční cestu vedoucí okolo jaderné elektrárny. Cestu si samozřejmě můžete prodloužit a propojit s prohlídkou Hluboké nad Vltavou.

Projížďka spojená s návštěvou motocyklového muzea

Naplánujte si program na víkend a spojte příjemnou projížďku na motorce s návštěvou motocyklového muzea v Kašperských horách. Dostanete se do něj po silnici 27, jež vede z Teplic přes Plzeň a končí až u Železnorudského průsmyku. Z této silnice odbočíte buď na Sušici či Hartmanice a muzeum budete mít na dosah.

 

Užijte si výlet na motorce a vydejte se poznávat krásy Česka. Čekají na vás zapeklité zatáčky, výhledy do krajiny, cesta vedoucí v blízkosti jaderné elektrárny i příjemná projížďka, kterou můžete spojit s návštěvou oblíbeného moto muzea. Před cestou zkontrolujte stav své mašiny, oblečte si kvalitní oblečení s ochrannými prvky a vychutnejte si příjemnou projížďku sami, s partnerem nebo třeba i partou kamarádů.

Zdroj foto: www.freepik,com