Zahraniční destinace

S úsměvem za volantem: Evropské silnice, které si musíte projet II

Přinášíme vám další tipy na evropské silnice, které si musíte projet. V první části jsme se s vámi podělili o tři nejzajímavější a nyní pro vás máme tipy na další.

Oblíbený okruh ostrovem Man

V irském moři se nachází poměrně malý ostrov, který si můžete projet křížem krážem díky okruhu zvanému Mountains Course. Okruh se skládá z 60 kilometrů dlouhé silnice, která vás provede horami i údolími a o stoupání, klesání, zatáčky a překrásné výhledy nebude nouze. Kupte si letenku na ostrov Man a zažijte nezapomenutelnou cestu táhnoucí se tímto ostrovem.

Motoristické dobrodružství na Mallorce

Moře, příjemné klima, slunečné dny a vysokohorská silnice MA10 – to je Mallorca. Vydejte se na dovolenou k moři a spojte ji s jízdou po silnici MA10. Čekají na vás strmá stoupání po úzké silnici, tunely, zajímavá města a samozřejmě nezapomenutelná jízda. Zapomeňte na nudnou přímořskou dovolenou a přibalte si do svého zavazadla také bundy, čepice a kšiltovky například s logem F1 a vychutnejte si jízdu autem na maximum.

Oblíbená silnice v sousedním Německu pro víkendovou vyjížďku

Nechce se vám podnikat týdenní dobrodružství, ale menší projížďka vás láká? Vyřešte to jednoduše návštěvou sousedního Německa. Silnice B500 vám nabídne příjemný zážitek. Prochází lesem, vesničkami a vede až do výšky 3500 m. n. m., zkrátka silnice se vším všudy. Mezi nadšenými motoristy se této silnici neřekne jinak než Černý les.

 

Kterou evropskou silnici zahrnete do svých plánů? Vydáte se na ostrov Man, dáte přednost slunné Mallorce a dovolené, jež skloubí koupání v moři, turistiku a jízdu po místních komunikacích, nebo si uděláte pouze menší výlet do sousedního Německa a projedete se po silnici B500? Ať už se rozhodnete pro libovolnou silnici, jízdu si zaručeně vychutnáte.