Zahraniční destinace

S úsměvem za volantem: Evropské silnice, které si musíte projet

Každý, kdo si neumí život bez svého vozidla představit, nám dá za pravdu, že jízda po legendárních silnicích je báječným zážitkem a jako řidič, ale i jako spolujezdec, na ni ještě dlouho s úsměvem na rtech vzpomínáte. Které evropské trasy byste si měli projet autem? Toto jsou podle nás 3 nejzajímavější.

Vyzkoušejte si průjezd známým průsmykem z rallye Monte Carla

Rádi sledujete rallye, konkrétně tedy závody z Monte Carla? Součástí rychlostní zkoušky je také průjezd dobře známým průsmykem Col de Turini. Jestliže váš vždy lákalo zažít adrenalin, který zažívají závodní jezdci, ale v trochu menší míře, projeďte si alpský průsmyk Col de Turini vlastním vozem. Protože se jedná o technicky velice náročnou pasáž, nepřekračujte povolenou rychlost a buďte při jízdě ohleduplní k ostatním řidičům.

Dovolená v Chorvatsku trochu jinak

Chystáte se spojit dovolenou v autě s dovolenou na kolech a společnost vám samozřejmě dělá také nosič kol? Vyvezte se po Jadranské magistrále vedoucí podél moře a následně si ji projeďte také na kole. Při jízdě autem i na kole nikam nespěchejte a nebojte se cestou zastavit a pořídit si fotografie nádherných přírodních scenérií. V mapách najdete Jadranskou magistrálu pod označením D8.

Projeďte se po mořské hladině

Plánujete návštěvu Norska? Výborně. Při návštěvě této severské země si projeďte také netradiční silnici Atlanterhavsveien, nazývanou též jako Atlantic Ocean Road. Její výjimečnost pochopíte ihned, jakmile si její název zadáte do Google vyhledávače. Vede totiž mořem. Pro vás to během jízdy znamená jediné: nezapomenutelný zážitek a výhledy na pobřeží, fjordy, a hlavně na moře.

Kterou evropskou trasu se svým automobilem zdoláte jako první? Vydáte se na slavný alpský průsmyk Col de Turini, klidnou Jadranskou magistrálu nebo na dobrodružnou cestu po Atlantic Ocean Road?