Vyzkoušejte jízdu na okruhu
Inspirace

Proč byste měli vyzkoušet jízdu na okruhu? Zažijete adrenalin a získáte nové zkušenosti

Chcete zažít něco skutečně nezapomenutelného a projet se po závodním okruhu? V moderní době to je možné, i když nezávodíte od puberty a za volant usedáte pouze při cestě do zaměstnání a na dovolenou. Dárky v podobě poukazů na projížďku po okruhu jsou stále oblíbenější. Co od jízdy čekat a jak se na ni připravit?

Pocity před první jízdou se nenechte zaskočit

Každý, kdo se poprvé dostane na okruh, zažívá podobné pocity – strach, nervozitu a stoupající adrenalin. To je zcela normální a rozhodně byste se neměli nechat těmito pocity pohltit. Buďte plně koncentrovaní na řízení, jeďte tak, abyste měli auto pod kontrolou a pokud se na okruhu budou pohybovat i další vozy, nezapomeňte na častou kontrolu zpětných zrcátek.

Vydat se na okruh s vlastním, nebo půjčeným?

Pokud se na okruh vydáte se svým automobilem, nechte si ho před tím řádně zkontrolovat. Oproti běžné jízdě na silnici totiž dostane auto na okruhu skutečně zabrat. Výhoda jízdy ve vlastním voze je zřejmá. Na svoje auto jste zvyklí a víte, co od něj čekat. Nebraňte se ale ani zapůjčení profi vozů, které je možné si pro jízdu po okruhu zapůjčit.

Proč se vydat na okruh?

Po jízdě na okruhu budete rádi, že jste se k ní odhodlali a sledování závodů pro vás již nikdy nebude stejné. Zároveň na sebe budete pyšní a dost možná se na jízdě po okruhu stanete závislí. Také zjistíte, že jízda dokola není vůbec nudná a zdolat trasu, kterou neznáte, je skutečně velmi náročné. Během řízení zažijete pocity, které není možné pocítit při jízdě po běžných silnicích, pokud tedy nejste agresivním typem řidiče bez pudu sebezáchovy.

Překonejte svůj strach a obavy a vydejte se na okruh. Jestliže máte odřízené desítky tisíc kilometrů, jízdu rozhodně zvládnete a konečně zjistíte, co na tom ti profesionální jezdci vlastně mají.

Zdroj foto: www.freepik.com