Tipy & rady

Jak se sbalit na dovolenou autem? Nezapomeňte si přibalit dostatek jídla, pití i dobré nálady

Plánujete jet na dovolenou autem, ale už nyní se vám ježí vlasy na hlavě z toho, že budete muset veškerá zavazadla narovnat do kufru? Přestože tetris je zábavná hra, chápeme, že ne každý je z představy odjezdu na dovolenou a složitého srovnávání tašek do zavazadlového prostoru vozu nadšený. S následujícími tipy bude nejenom samotná cesta, ale i příprava na ni zábavná.

Dostatek místa v kufru je velkou výhodou, ale i přesto balte s rozvahou

Cestování autem má řadu výhod. Jednou z nich je i to, že si můžete sbalit skutečně vše, co chcete. Nejste limitováni velikostí zavazadla ani jeho váhou. Ale i přesto neuškodí, když si zabalíte s rozvahou a do zavazadlového prostoru napakujete pouze kufry s věcmi, které skutečně využijete.

Nápoje a občerstvení na cestu si vezměte s sebou

Čeká vás několikahodinová cesta a berete si s sebou také ledničku s občerstvením a zásobu nápojů? Nezapomeňte si veškeré nápoje i občerstvení vzít s sebou do auta. Vyhnete se tak zbytečným zastávkám na odpočívadlech a všichni cestující se budou moci najíst i napít v průběhu cesty. O pitný režim řidiče a hladinu cukru v krvi by se měl starat spolujezdec po jeho pravici, který by měl mít bufet na starost.

Nezapomeňte mít lékárničku po ruce

Trápí vás kromě cestovní horečky také nevolnosti? Abyste byli připraveni na všechny možné scénáře, přibalte si do přední přihrádky u řidiče také lékárničku. Kromě léků proti cestovní nevolnosti do ní přibalte také léky na bolest hlavy, náplasti a další nezbytnosti. Samozřejmě nezapomeňte ani na včasné cestovní pojištění, které vás ochrání v případě nepředvídatelných událostí.

Aby cesta autem do cílové destinace proběhla hladce a bez problémů, pečlivě si ji naplánujte a dopředu si promyslete, co vše si s sebou do vozu vezmete. Nápoje, jídlo i lékárnička jsou naprostou samozřejmostí.