Roadtrip v Argentině
Zahraniční destinace

Argentinou s větrem v zádech nebo volantem v ruce? Tuto trasu nesmíte při roadtripu minout

Plánujete se svými přáteli roadtrip, na který jen tak nezapomenete? Co takhle projet si Argentinu křížem krážem? Během plánování nezapomeňte do svého itineráře zahrnout také ikonickou silnici La Ruta 40.

Nejdelší argentinská silnice láká k projížďce

Co byste o La Route 40 měli vědět? Zejména to, že se jedná o vůbec nejdelší argentinskou silnici. Její celková délka je skoro 5000 kilometrů, což znamená, že vede přes Patagonii i Andy. Postavena byla již v roce 1935, ale naštěstí byla již mnohokrát upravována a jízda po ní je příjemná.

Bez přípravy a itineráře se neobejdete

Při plánování trasy po silnici číslo 40 byste měli dopředu zvážit, kterého její úseky chcete zdolat. Protože La Ruta 40 je opravdu velmi dlouhá, doporučujeme vám, abyste si trasu dopředu naplánovali. Rozmanitý terén vás totiž může od hladiny moře zavést až do závratných výšin. Jeden z úseků silnice se nachází téměř ve výšce 5000 metrů nad mořem. V takové výšce je znatelně méně kyslíku a znamená to extrémní zátěž i pro automobily. Kromě kvalitní přípravy tak nepodceňujte ani volbu vhodného vozu a nezapomeňte ani na vhodné cestovní pojištění.

To nejkrásnější z Argentiny

Během cesty po čtyřicítce můžete navštívit několik národních parků, rezervací, archeologických center a čeká vás také řada průsmyku. Kochejte se pohledy na nekonečná jezera, vinice, hory i údolí. Silnice je samozřejmě vhodná pro automobily i motorky a řadí se, po legendární Route 66, k velmi oblíbeným trasám.

Poznejte Argentinu a pokochejte se nádhernými přírodními scenériemi, které budete mít ze silnice La Ruta 40 na dosah ruky. S řádnou přípravou vás čeká vskutku neopakovatelný zážitek. Které části silnice se rozhodnete projet?

Zdroj foto: www.freepik.com