Doporučujeme

Rakouská dálniční známka konečně online! Využijte nejefektivnější možnost nákupu i vy

Prázdniny se kvapem blíží a spousta z nás už se těší, až vyrazí na dovolenou směrem na jih. Ať už plánujete vyrazit do Chorvatska, Itálie nebo třeba protáhnout si nohy do Alp, cestě přes Rakousko se nevyhnete. A byla by škoda nevyužít jejich skvělé dálnice, díky nimž bude cesta utíkat snadno a bez komplikací. Rakouská dálniční známka je tak naprostou nutností. Co vše potřebujete vědět, aby bylo cestování v klidu a pohodě?

Nejjednodušší je vyřešit nákup online

Dálnice a rychlostní silnice jsou v Rakousku podobně jako i jinde zpoplatněné. Na většině úseků si vystačíte s elektronickou dálniční známkou, ale na šesti úsecích je nutné zaplatit úsekové mýtné.

Podobně jako i u nás, je rakouská dálniční známka online vázána na vaši registrační značku a pořídit ji můžete na několik časových úseků. Samozřejmě čím delší časový úsek, tím vychází známka výhodněji. Na dovolenou ale asi nejčastěji využijete denní nebo deseti denní platnost.

Nákup dálniční známky online je snadný – do 30 minut od nákupu je garantována aktivace v případě, že zaplatíte kartou. U bankovního převodu je potřeba počítat s pár dny navíc kvůli časové rezervě pro uskutečnění převodu.

Proč koupit známku online?

Důvodů je hned několik:

  • Šetříte přírodu. Nákupem elektronické známky přispíváte na sázení nových stromů.
  • Vše funguje rychle, takže ani změna plánů není problém.
  • Vyhnete se frontám u přepážky na hraničních přechodech.

Dálniční známka Rakousko v elektronické formě je zpoplatněna stejně jako klasická nalepovací. Vyhnete se ale umisťování nálepky na sklo a pracnému odstraňování, kamery na rakouských dálnicích rozpoznají vaši SPZ a automaticky vyhodnotí platnost známky.

Dovolená bez starostí

Než tedy nasednete do auta, ujistěte se, že jste si pro letošní dovolenou pořídili dálniční známku online. Je to nejefektivnější a nejsnadnější způsob. Rakouskem se po dálnicích budete pohybovat naprosto jednoduše, takže vyhradit si v dovolenkovém rozpočtu místo i pro zaplacení dálničního poplatku se rozhodně vyplatí.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com