Ostatní

Pro cestu na dovolenou vyjde nejlépe desetidenní rakouská dálniční známka 

Chystáte se v létě cestovat po Evropě? Pokud míříte směrem na jih, jízdě přes Rakousko se nevyhnete. Nejpohodlnějším řešením je samozřejmě využít síť dálnic, která je v Rakousku skutečně velmi kvalitní a dovede vás do vaší destinace bezpečně, rychle a bez komplikací. Stejně jako u nás, i v Rakousku je nutné zakoupit si dálniční známku – skvělou zprávou ale je, že to jde pohodlně online, bez čekání. Desetidenní dálniční známka Rakousko je přitom pro prázdninové cesty nejlepší volbou.

Na dovolenou tak akorát

Vzhledem k tomu, že většina z nás míří na dovolenou obvykle na týden či 10 dní, jeví se desetidenní známka jako ideální, protože pohodlně stihnete cestu tam i zpátky. Platí vždy deset kalendářních dní a koupit ji můžete snadno online. Známka je aktivní od chvíle, kdy vám dorazí aktivační email. Pak už můžete směle překročit hranice a najet na nejbližší dálnici.

Jelikož je rakouská dálniční známka vázána na registrační značku vozidla, vždy si pečlivě zkontrolujte, abyste ji správně zadali při nákupu. Pokud budete platit kartou, můžete očekávat potvrzovací e-mail do pár desítek minut, v případě platby převodem je nutné počítat s tím, že transakce může mnohdy trvat i několik dní, takže s tím ve svých plánech kalkulujte.

Bez složitého lepení

Už je konec s lepením známek na sklo a pak jejich náročným odstraňováním. Rakouská dálniční známka online je vázána na registrační značku vozidla a její platnost kontrolují kamerové systémy na dálnicích. Můžete tedy být v klidu a využít moderních technologií namísto čekání ve frontách na hranicích, abyste si pořídili klasickou papírovou známku. Šetříte svůj čas a samozřejmě také životní prostředí.

Dovolená se blíží

Pro letošní dovolenou si pořiďte dálniční známku online – je to nejjednodušší řešení, které vám umožní cestovat efektivně, snadno a bez potíží. Po rakouských dálnicích bude radost cestovat a trasa do vaší vysněné destinace uteče velmi rychle.

Zdroj foto: Pixabay