Ostatní

Na co je důležité myslet, než nastartujete motorku?

Motorkáři se dělí na dvě skupiny, na zodpovědné řidiče, kteří si rádi užívají jízdu na svém stroji, ale zároveň myslí na svou bezpečnost a na nezodpovědné milovníky vysoké dávky adrenalinu, kteří zbytečně riskují své zdraví i život. Pokud patříte do druhé skupiny, je nejvyšší čas dospět a stát se zodpovědným motorkářem, který má respekt ostatních řidičů a nemyslí jen na jízdu, ale i na případná rizika.

Základem je ochrana

Když jedete ve voze, tak jste chráněni celou řadou bezpečnostních prvků a samozřejmě také karosérií samotného vozu. Když však jedete na motorce, nejste nijak chráněni, jedinou ochranu představuje vaše oblečení a je tedy nesmírně důležité ho vybírat tak, aby dokázalo kvalitně ochránit vaše tělo v případě nehody. Někteří motorkáři si myslí, že jim bude stačit, když budou při jízdě dostatečně pozorní. Ani to však nedokáže vždy pomoci, protože to může být jiný řidič, který udělá chybu, může vám do cesty stoupnout zvěř, padnout větev a mnoho dalšího. Základem je ochrana hlavy, v tomto případě doporučujeme moto přilby Shark. Jde o jednu z nejlepších značek na trhu, zajistí velmi kvalitní ochranu, ale zároveň jsou pohodlné na nošení. Dalším velkým bonusem je skutečnost, že vypadají velmi stylově, každý model přileb Shark je stylovým kouskem, který se stane pýchou každého motorkáře, vybírat můžete z různých barevných i designových provedení.

Dalším důležitým prvkem jsou boty a rukavice. Rukavice pro motorkáře jsou někdy přehlížené a zapomíná se na ně, což je velká škoda, protože při řadě pádů padáte právě na ruce a rukavice vám zajistí jejich spolehlivou ochranu, zabraňte bolestivým odřeninám a zlomeninám. Na rukavice pro motorkáře si velmi brzy zvyknete a v chladnějších dnech oceníte i ochranu proti chladnému proudícímu vzduchu. Široký výběr rukavic na motorku můžete vybírat na webu Mototeam.sk.