Ostatní

Fotopast může být vaším tajným okem, kterému nic neunikne

Nikdo nemůže být všude a mnoho lidí je nervózních v momentě, kdy se vzdálí od svého pozemku. Když musíme odjet na dovolenou, do práce nebo za přáteli, váš pozemek je prázdný a kdokoliv na něj může vkročit. Pokud vám taková představa dělá vrásky na čele, není nic jednoduššího než si pořídit zařízení, které bude za vás sledovat, co se na vašem pozemku děje, nejlepší možností je kvalitní fotopast.

Fotopast na vašem pozemku

Jde o relativně malé maskované zařízení, které se umístí na strom. Zde bude pro každého neviditelné a vetřelec nebude mít ani ponětí, že ho sledujete. Fotopasti mají na svém těle citlivé PIR čidlo, které detekuje každý tepelný pohyb, ať už od člověka nebo od zvířete. Když je tepelný pohyb zaznamenán, fotopast okamžitě reaguje a vetřelce vyfotí nebo natočí na video. Díky nočnímu přísvitu může fotopast zaznamenávat i v nočních hodinách. Je nemožné jejímu záběru uniknout. Výhodou je, že si neprohlížíte prázdný záznam, ale jen záznam s vetřelci, vy sami si nastavíte, kdy má být fotopast aktivní. Třeba tehdy, když spíte a jste v práci. Je zajímavé vidět, kdo všechno se vám na pozemek dostane.

Fotopasti jsou nezávislé na elektrické síti, protože jsou na baterie a vy je tedy můžete umístit téměř kamkoliv. Nemusíte se bát, že by je špatné počasí ohrozilo, jde o velmi odolná zařízení, která vydrží v exteriéru fungovat po celý rok. Fotopasti ukládají záznam na paměťovou kartu a vy si ho můžete prohlížet na těle fotopasti (když disponuje LCD dispejem) nebo na počítači. Vhodné je investovat do GSM fotopasti, ta vám může pořízený záznam rovnou odesílat na váš telefon nebo na email. Fotopasti se nabízí v širokém výběru a můžete si zvolit takovou, která bude dokonale vyhovovat vašim požadavkům.