Ostatní

Moto oblečení: Výběr je velký. Jak se v tom vyznat?

Hledáte moto oblečení? Zřejmě se budete rozhodovat mezi koženým materiálem a textilem. Jaké jsou výhody jednotlivých variant?

Pro cestování? Jedině textil

Už dopředu víte, že budete chtít na motorce trávit své dovolené? Asi byste rovnou měli zapomenout na kožené moto oblečení a vydat se směrem textilu. Textilní oblečení má mnoho možností, jak si do něj vpravit dostatek ochranných prvků. Zároveň výborně větrá a rychle usychá. Moto oblečení se také během cesty dá běžně vyprat, aniž byste se příliš zdrželi. S textilním oblečením se můžete vydat na dlouhou cestu a vždy budete spokojeni. Tento materiál se mnohem lépe udržuje.

Sety, které můžete sepnout

Textilní materiál si můžete v případě setu zapnout v zadní části. Tuto výhodu oceníte především v chladnějším počasí, při větru, nebo také v dešti. Sepínání v zadní části nabízí většina výrobců textilního oblečení.

Membrána je základ

V případě textilu existuje možnost membrány. Ta se postará o to, abyste byli chráněni proti větru i dešti. Membránové textilní bundy se také skvěle uplatňují při častém či každodenním ježdění. Cestovatelé si bundy s membránou také velmi cení.

Chrániče ve standardu

Chrániče na motorku v některých standardních textilních bundách naleznete, v jiných výrobce počítá s tím, že používáte svůj vlastní, který máte oblíbený také pro lyžování nebo snowboarding. Jiný výrobce nabízí chrániče již všité do konstrukce bundy.

Kůže na okruh

Sportovní jezdci si pro své vybavení častěji volí kožené kombinézy nebo oblečení. Je to dáno vysokou odolností koženého materiálu, a také jeho spolehlivosti v jeho přiléhání na těle. Při koženém oblečení je nutno počítat s tím, že tento materiál není tak snadné urdžovat. Zato ale nabízí ochranu, kterou u textilu nenajdete.

Motorkářské oblečení se v dnešní době prodává v celé řadě variant. Vždy si zvolte to, které bude odpovídat vašim požadavkům.