cesta ve Francii
Zahraniční destinace

Francouzská Route de Thorenc: Silnice, kterou milují motoristé, fotografové i výrobci aut

Projeďte se po oblíbené francouzské silnici, kterou využívají také samotní výrobci automobilů k testovacím jízdám. Vyvezte svou motorku či vůz na pořádnou evropskou projížďku a zažijte pořádný adrenalin.

Silnice, kterou milují výrobci automobilů i motoristické magazíny

Route de Thorenc, nebo chcete-li Route de Gentelly, je francouzská alpská silnice na jihu země. I pokud jste nikdy ve Francii nebyli, fotografie téhle silnice určitě znáte. Objevují se totiž v motoristických magazínech a využívají je také samotní výrobci aut. Nejenom k promo fotografiím, ale i zkušebním jízdám nových vozů. Není proto výjimkou, že při cestě po Route de Thorenc narazíte na nový automobil s výrobním maskováním. Když budete mít štěstí, třeba i na několik.

Proč se vydat po Route de Gentelly?

Proč byste se měli na oblíbenou francouzskou silnici vlastně vypravit? Při cestě vás čekají dechberoucí scenérie, tunely vedoucí skalami, výhledy do údolí, ale také řádná porce zatáček a dlouhých rovinek. Abyste si výhledy mohli vychutnat i u jídla, zastavte se cestou v nějaké restauraci. Pokud si budete chtít cestu prodloužit, můžete se vydat také na Napoleonovu cesta a Col de Vence, které jsou mezi motoristy rovněž dobře známé. Abyste si z cesty přivezli krásné fotografie, nezapomeňte na svůj chytrý telefon nebo digitální fotoaparát.

Výhoda oblíbené francouzské silnice? Nonstop provoz

Řada evropských horských silnic bývá přes zimu zavřená, ale Route de Thorenc patří naštěstí k těm, které jsou otevřené celoročně. Zimy v této oblasti totiž bývají poměrné mírné a silnice je sjízdná. Samozřejmě se mějte od začátku listopadu do konce března na pozoru před případnými sněhovými srážkami. Nicméně sněžné řetězy potřebovat nebudete.

Sjednejte si cestovní pojištění, zavezte auto ke kontrole do servisu a následně se již vydejte na cestu do Francie, kde na vás čeká slavná Route de Thorenc.

Zdroj foto: www.freepik.com