Cesta v Tibetu
Zahraniční destinace

Tibetem na motorce? Výzva pro zkušené jezdce, která je nabitá adrenalinem

Cestování Asií má svá specifika a první jízda po větších městech je pro motorkáře většinou dost překvapivá. Holt jiná země, jiné mravy. Jízda více jak dvou lidí na skútru a převážení nejrůznějších věcí je v těchto končinách zcela běžné. My pro vás ale máme tip na trasu, jež vás z ruchu měst přenese do horského ticha. Proč je jízda Tibetem určena pouze pro opravdu zkušené jezdce?

S kvalitním asfaltem nepočítejte

Začněme rovnou tím nejdůležitějším, tedy samotnou cestou a jejím povrchem. Jste-li rozmazlení z kvalitních evropských silnic, jízda Tibetem pro vás asi nebude to pravé. Kvalitní asfalt totiž rozhodně není samozřejmostí. Proto si zabalte opravdu kvalitní oblečení pro motorkáře, které vás ochrání v případě pádu. Silnice mnohdy nejsou v nejlepším stavu a je lepší se připravit i na nezpevněné a prašné trasy.

Chcete se projet po nejhorší silnici na světě? Můžete!

Slyšeli jste již někdy o Friendship Highway? Této silnici se často přezdívá „nejhorší silnice na světě“. Proč? Jízda po ní je náročná hned z několika důvodů. Zaprvé, silnice se vypíná až do výšky 5000 m. n. m., což skutečně není zrovna málo. Dále je nutné dávat si pozor na případné sesuvy půdy a zejména nepodcenit riziko vysokohorské nemoci. Friendship Highway spojuje Tibet a Nepál a během cesty si můžete vychutnat skutečně nádherné výhledy, ale musíte být opatrní a mít se neustále na pozoru.

Himálaje, posvátná místa a adrenalin

Kromě nejhorší silnice na světě můžete v Tibetu spatřit nejvyšší hory světa, spatřit posvátná asijská místa a překonat své vlastní limity. Abyste měli představu o tom, do čeho se pouštíte, podívejte se nejprve na nějaké pořady, reportáže či videa motorkářů, kteří se do Tibetu za dobrodružstvím vydali. Milujete-li adrenalin a jste-li si při jízdě na své mašině stejně jistí jako při chůzi, je roadtrip po Tibetu pro vás tím pravým.

Zažijte adrenalin a poznejte Tibet na vlastní kůži. Jízda na motorce v obklopení nejvyšších hor světa je skutečně nezapomenutelná.

Zdroj foto: www.freepik.com