Zahraniční destinace

Kam vyrazit za romantikou? Vyvezte partnerku na projížďku po nádherné silnici

Nezáleží na tom, zda milujete jízdu na dvou nebo na čtyřech kolech. Pokud je vaší vášní řízení a vaše partnerka s vámi tuto lásku sdílí, máte vyhráno. Vydejte se na romantickou projížďku ve dvou a pokochejte se malebnou okolní krajinou i městečky.

Kde leží Romantische Straße?

Romantische Straße není vtipné pojmenování, které jsme si vymysleli, ale skutečný název silnice vinoucí se sousedním Německem. Zapomeňte na české silnice, které by zasloužily řádnou opravu, a nechte je raději za zády. Německé silnice jsou celosvětově proslulé svou kvalitou a tato Romantická cesta si navíc právem vysloužila své jméno.

Piknik po cestě? A proč ne!

Během jízdy se můžete těšit na řadu hradů, celkem 20 historických měst a samozřejmě i na nádhernou okolní přírodu. Máte-li v brašnách či kufru auta místo navíc, přibalte si deku a něco malého k snědku a po cestě si uspořádejte piknik. Při jízdě automobilem si můžete do cestovní lednice přibalit hotové menu, na motorce musíte více přemýšlet a zapojit veškeré své schopnosti a dovednosti.

Pohodová, snadná, romantická

Cesta není nijak náročná a spíše by se o ní dalo mluvit jako o zcela pohodové. Příjemně se táhne skrze vesničky a jízdu po ní si vychutná i naprostý začátečník. Nečekejte žádné technicky obtížné pasáže, ale naopak romantickou a ničím nerušenou cestu s řadou zastávek na výtečné občerstvení a obdivování architektury. Připravte svůj stroj na jízdu, přibalte si to nejnutnější, sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí, naplánujete si cestu s pomocí mapy a vyrazte.

Užijte si romantické chvíle s partnerkou na německé Romantische Straße. Projížďku si užijete jak na čtyřech, tak i na dvou kolech. Záleží na vás, zda dáváte přednost jízdě v automobilu či na motorce. Oboje má něco do sebe.