Pozor na cestování autem v zimě!
Tipy & rady

Jak na bezpečnou jízdu v zimě? Kromě zimních pneumatik nezapomínejte vozit ani tyto vychytávky

S přicházející zimou je zcela automatické, že přezujete pneumatiky, do nádrže ostřikovačů nalijete zimní směs a zkontrolujete, v jakém stavu je vaše autobaterie. Na co dalšího byste ale před zimou neměli zapomínat a přibalit si do kufru auta?

Smetáček a škrabku na skla mějte po ruce

Praktickými pomůckami, bez kterých byste se neměli v zimě vůbec vydávat na cestu, jsou smetáček a škrabka. Zatímco s pomocí smetáčku se zbavíte i velké sněhové nadílky, škrabka vám usnadní zbavování se ledu ze skel. Aby vám šla práce snáze od ruky, pořiďte si do schránky u spolujezdce speciální rozmrazovací sprej na skla.

Chystáte se do hor? Kromě řetězů, přibalte i deku

Jízda po horských silnicích v zimě bývá nevyzpytatelná a mnohdy se nevyhnete použití sněhových řetězů. Máte-li v kufru místo, přibalte si i skládací lopatu, pro všechny případy. A protože cesty autem jsou nevyzpytatelné, hodí se mít po ruce i teplou deku, do které se můžete zabalit v případě dopravní nehody či potížích s topením v autě.

Vozíte v autě teplé rukavice? Začněte!

I pokud patříte k lidem, který netrpí zimou ani v krutých mrazech, jedny teplé pracovní rukavice byste měli během zimy vozit v autě tak nějak automaticky. Nemusíte je nosit při odklízení sněhu z auta, pokud nechcete, ale při nazouvání sněhových řetězů a drobných opravách či výměně kola vám přijdou vhod. Zahřejí vás a neušpiníte se.

Vozte s sebou ve voze, kromě povinné výbavy, také výbavu zimní. Ta sice není ze zákona povinná, ale zato je skutečně velmi praktická. Smetáček, škrabka i rozmrazovací sprej vám pomohou zbavit vozidlo sněhu, teplá deka vás v případě potřeby zahřeje a zateplené pracovní rukavice vám udělají dobrou službu při odklízení sněhu, nazouvání sněhových řetězů i drobných opravách okolo automobilu.

Zdroj foto: www.freepik.com