Zahraniční destinace

Evropské silnice, které by měl absolvovat každý motorkář II

V minulém díle nejlepších evropských silnic pro motorkáře jsme pro vás vybrali ty tři nejlepší. Protože jsme ale museli vynechat řadu skvostů, přinášíme vám další díl s dalšími třemi tipy na ty nejkrásnější evropské silnice, které si zamilujete a jízdu po nich si skutečně vychutnáte.

Švýcarskými Alpami křížem krážem

Milujete pohled na Alpy a nemůžete se nabažit přírodních scenérií? To pak na motorce rozhodně vyrazte do Švýcarska a projeďte se po silnici Tremola San Gottardo. Na pouhých 4 kilometrech vás čeká převýšení 300 metrů a neuvěřitelných 24 zatáček. Také byste měli vědět, že se jedná o jednu z vůbec nejvýše položených silnic v Evropě.

Do Itálie za pizzou, pastou i fantastickou projížďkou

Láká vás návštěva Itálie a chcete svůj pobyt spojit s projížďkou po místních komunikacích? Nachystejte si motorku i veškeré nezbytné vybavení a vydejte se na cestu. Na východ od Říma vás totiž čeká okruh Campocatino. Lyžaři a snowboardisté určitě znají stejnojmenné lyžařské středisko. Pro řidiče je ale Campocatino synonymem dlouhých rovinek a zapeklitých zatáček, ve kterých si každý milovník motorismu přijde na své.

Španělskou soutěskou s větrem o závod

Toužíte po slunné dovolené ve Španělsku? Opět si stačí nachystat mašinu a svůj pobyt spojit s projížďkou po Desfiladero de la Hermida. Pod tímto názvem se skrývá soutěska dlouhá 21 kilometrů, kterou můžete projet po silnici N621. Připravte se na nádherné výhledy a nezapomenutelný španělský roadtrip.

Naplánujte si svou další moto dovolenou již nyní a rozhodněte se, do které evropské země zavítáte se svou milovanou mašinou. Ve Švýcarsku na vás čekají dechberoucí výhledy na Alpy, v Itálii si pochutnáte na pizze a projedete se po úchvatném okruhu Campocatino a ve Španělsku můžete zažít jízdu soutěskou.