Ostatní

Likvidace odpadu v autoservisech

Máte autoservis? Provozovat autoservis není žádná legrace. Není to jen o opravě vozů, je s touto činností spojeno i mnoho povinností a byrokracie. Častým problémem je odpad. Odpad je třeba správně sbírat, evidovat, likvidovat a řešit veškerou legislativu kolem. Některé autoservisy tuto činnost nějak zvládají, i když jim zabere mnoho času a energie. Stále více autoservisů však tuto činnost přenechává specializované externí firmě na Ecoservis.eu, která vyřeší kompletní problematiku odpadů za ně.

S čím vám firma pomůže?

Prakticky s celým procesem. Máte na sběr odpadu vhodné nádoby? Pokud ne, firma vám obstará veškeré potřebné příslušenství, od sběrných nádob až po šanon s dokumenty, ILNO a také ceduli na stěnu označující místo uložení odpadů. Když máte vše řádně označené, zajisté nebude problém se správným tříděním odpadu. Důležitá je likvidace odpadu. Můžete jí řešit tak, že firmu vždy kontaktujete a ona odpad do 10 dnů odveze a zlikviduje. Pokud produkujete mnoho odpadu, vyplatí se s firmou domluvit na pravidelné frekvenci odvážení odpadu, ne vždy za ní budete platit, firma totiž vykupuje autobaterie, katalyzátory, železo i barevné kovy.

Tato služba vám díky tomu může i vydělat. Nejvíce autoservisů trápí zákonné povinnosti, ale vás už to trápit nebude. Firma vám obstará ILNO, sběrné nádoby správně označí, přepravu za vás ohlásí na Ministerstvo přes OLPNO, bude za vás průběžně odpady evidovat a zpracuje vám také roční hlášení za odpady. Možná nepotřebujete pomoci s celým procesem, ale jen s jeho částí. Nevíte si rady s ročním hlášením za odpady? Pokud je tohle vaše největší starost, stačí navštívit portál www.RocniHlaseni.cz, kde se vám o vše postarají. Nahrajete jim podklady, zaplatíte za službu a specialisté vám roční hlášení zpracují a včas odešlou přes ISPOP. Ušetřete si starosti také.