Zahraniční destinace

Na motorce nebo autem? Americká Route 66 je legendou, kterou musíte zažít na vlastní kůži

Americká Route 66 je celosvětově vyhlášená a alespoň jednou za život by si ji měl projet skutečně každý vášnivý řidič. Přestože již není v nejlepším stavu, stále existují místa, jež se dají bezpečně projet. Sbalte si vše důležité a vydejte se na cestu.

Proč se vydat do USA? Route 66 je pádným důvodem k návštěvě

Legendární americká silnice Route 66 spojuje západní pobřeží USA a středozápad. Celkem měří téměř 4000 kilometrů a objevila se v nejednom filmu i písni. Route 66 je zkrátka tou vůbec nejznámější silnicí na světě, a proto není divu, že láká motoristy z celého světa. Chcete-li podniknout opravdu nezapomenutelný roadtrip, vydejte se vstříc lepším zítřkům do Ameriky a projeďte si část ikonické Route 66.

Za volantem i na motorce

Silnici si můžete vychutnat za volantem, ale i s řídítky v ruce. Je ovšem nutné si svou cestu dopředu pečlivě naplánovat. Proč? Přestože se jedná o ikonickou silnici, nyní již ji využívají pouze nadšenci a turisti a na moderních mapách ji dokonce už ani nenajdete. Přesto je možné si nakoupit mapy, ve kterých jsou zanesené průjezdné úseky společně s tipy na zajímavosti v okolí.

Kde se cestou zastavit?

Pokud rádi navštěvujete opravdu nevšední a zajímavá místa, můžete se během svého roadtripu po šedesát šestce zastavit například v The Cozy Dog Drive-in, místu, kde si můžete pochutnat na hotdogu, minout sochu podobnou té z Velikonočního ostrova ve Walapei nebo třeba nechápavě koukat na 10 Cadillaců, které jsou zasazeny do země v Amarillu.

Silnice 66 je zkrátka plná skvostů a míst, jenž nesmíte minout. Nezapomeňte se na cestu dobře připravit a sbalit si veškeré nezbytné vybavení a doplňky, včetně nářadí, které vám při jízdě možná přijde vhod. Vyrazíte-li na cestu na motorce, klasická kožená motorkářská bunda by vám rozhodně neměla chybět!