Cestování po ČR Zahraniční destinace

Evropské silnice, které by měl absolvovat každý motorkář I.

Oblíbených silnic pro motorkáře existují stovky, my si ale stanovili poměrně náročný úkol a vybrali jsme pro vás tři nejlepší. Souhlasíte s naším výběrem?

Oblíbená trasa vedoucí Českou republikou

Pokud se vám nechce za krásnou trasou jezdit stovky až tisíce kilometrů, hned náš první tip se nachází v Česku. Jezdíte-li po českých silnicích pravidelně, jistě vás nepřekvapí, že vám doporučíme trasu vedoucí z Koutů na Červenohorské sedlo. Tak krásnou silnici totiž jinde v Česku nenajdete. Právě hladký povrch láká řadu motoristů k překročení rychlosti. Nebuďte těmi, kdo zhoršují pověst motorkářů a dodržujte zde předepsanou rychlost.

Nejoblíbenější trasa vedoucí Rakouskem

Rakouský Glossglockner zkrátka nelze vynechat. Jeho věhlas ho totiž předchází, a proto není divu, že do žebříčku oblíbených evropských tras pro motorkáře jsme ho zařadili i my. Při výpravě do Rakouska je ovšem nutné počítat s tím, že Glossglockner je velmi frekventovaný a rozhodně si zapeklitou cestu zatáčkami nevychutnáte úplně sami. Upozornit vás musíme také na to, že průjezd je zpoplatněn. Za ty výhledy a nezapomenutelné zážitky to ale stojí.

Za Napoleonem do Francie

V našem žebříčku top tras nesmí chybět ani Route Napoléon, nebo chcete-li Napoleonova cesta. Kvalitní silnice, téměř 200 kilometrů dlouhá trasa a nepopsatelně krásné výhledy po celou dobu. Máte-li rádi netradiční výhledy, můžete se cestou stavit také u George de Verdon. Tomu se někdy přezdívá francouzský Grand Canyon. Čeká vás pohled do hluboké rokle, na který nezapomenete.

Sbalte si brašny, oblečte si své profi motorkářské oblečení, zkontrolujte stav motorky a vydejte se na cestu. Nádherné trasy na vás čekají v Česku, sousedním Rakousku i nedaleké Francii. Kterou trasu si projedete jako první?