Ostatní

Před letem z Ostravy myslete na parkování

Bydlíte v Ostravě nebo v jejím okolí? Pokud ano a chcete letět letadlem, nabízí se vám k tomu Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Jde o naše třetí největší letiště a známé je zejména tím, že se zde koná letecká přehlídka Dnů NATO v Ostravě. Za rok přepraví až stovky tisíc cestujících a pokud ho plánujete využít, měli byste promyslet, jak se na něj dostanete. Pokud nemáte nikoho, kdo by vás sem odvezl, možná pomyslíte na taxi nebo na dopravu vlastním vozem.

Parkování může být velmi snadné

Použití vlastního vozu je zajisté ta nejpohodlnější možnost. Je ovšem také nejlevnější? Každé letiště nabízí místa k parkování, ale nejsou zrovna levná a také jsou velmi obsazená. Parkování na letišti v Ostravě nemusí být náročné. Naštěstí se vám nabízí mnoho parkovacích míst na parkovištích, která se nachází nedaleko letiště. Na nich je mnoho míst k parkování a za velmi výhodné ceny.

Jde o oplocená a hlídaná parkoviště, takže se nemusíte bát, že by se k vozu mohl dostat kdokoliv cizí.

Abyste mohli takové parkoviště využít, použijte k tomu online parkovací systém Parklot. Jeho použití je snadné, najdete ho na webu parklot.cz. Vyberete si zde letiště, u kterého byste chtěli parkovat, tedy například to ostravské. Následně si zvolíte čas a datum příjezdu a odjezdu. Potvrdíte hledání a během chvilky se vám zobrazí místa, která vám jsou k dispozici. U každého místa je uvedena i celková cena za parkování. Místo si vyberete a zarezervujete. Pak už je vše vyřešené a stačí se v den odletu na parkoviště vypravit a vůz zde zanechat. Bude tu na vás čekat, dokud si ho zase nevyzvednete. Na parkovišti vás vyzvedne pohodlný a klimatizovaný autobus, který vás odveze i se zavazadly až na letiště. Se systémem parklot je vždy parkování snadné. Nejlepší na tom je, že ho můžete použít pro všechna mezinárodní letiště v tuzemsku, ale i v dalších evropských státech.