Ostatní

Práce v médiích je zajímavá a různorodá. Můžete volit tyto pracovní pozice

Paříte mezi ty, kdo rádi komunikují? Pak je pro vás práce v médiích ideální volbou. Může to být komunikace mluvená, psaná nebo formou multimédií. Klasikou jsou noviny a časopisy nebo práce Plzeň redaktora. Existuje však celá řada dalších zajímavých pozic, kromě redakce. Nabídku volných pracovních míst v mediální oblasti, ale i dalších oborech lidské činnosti, naleznete na pracovních portálech. Patří mezi ně i cz.jobimi.com. Je to portál přehledný a velice rychle a snadno se zde zorientujete. Hledat volné pracovní místo můžete podle oboru nebo podle města.

Zajímavá práce v oblasti médií

Klasiku představuje práce Most novináře nebo redaktorka. V mediální oblasti však existují i další povolání.

Může to být třeba video producent. Video si, v oblasti médií, již dávno našlo své nezastupitelné místo. Můžete spolupracovat v terénu – s redaktory, nebo můžete vytvářet video spoty. S tvorbou a produkcí videa souvisí práce video editora. Ten zpracovává vytvořená videa a dává jim patřičný vzhled a šmrnc. Toto povolání vyžaduje znalosti grafických programů a programů určených pro střih a úpravu videí.

Pokud disponujete dokonalými komunikačními schopnostmi a dokážete se nadchnout pro nějaký produkt, službu nebo značku, můžete pracovat jako specialista pro styk s veřejností. Vytváříte PR pro daný produkt nebo značku. Obdobnou pozicí je pak tiskový mluvčí. Navrhujete a realizujete mediální strategie.

Disponujete-li uměním dokonalého psaní, můžete se uplatnit jako blogger. Některé společnosti zaměstnávají bloggery jako součást své marketingové strategie. Poutavě psaný blog ukazuje veřejnosti přátelskou tvář a zajímavou a nenásilnou formou může propagovat produkty nebo služby. Navíc vnáší do textu přidanou hodnotu. Obdobnou pozicí je specialista a správce sociálních sítí.