Ostatní Tipy & rady

Co je třeba udělat před dovolenou, na kterou jedete autem?

Dovolená je doba, kterou si chcete přirozeně užít bez starostí a zbytečných stresů. Není se čemu divit, chcete si užít pár dní volna, s rodinou nebo přáteli. Takové chvíle jsou k nezaplacení. Musíte se snažit předcházet všemu, co by vám mohlo způsobit problémy. Sbalíte věci, které myslíte, že budete potřebovat, myslíte i na strýčka Příhodu. Co udělat s autem před dovolenou? Připravit jej na cestu!

Základ, který je nezbytný

Určitě jde o řidičský průkaz, občanský průkaz nebo pas. Bez nich se jen těžko pohnete dál a jejich absence vás může stát pěkné peníze navíc. Dále je to určitě také technický průkaz vozidla. To je základ, bez kterého se neobejdete.

Další důležité doklady

Neobejdete se však také bez dokladu o povinném ručení (doporučuje se i jedna kopie pro případ nehody), doklad o havarijním pojištění (pokud jej máte), doklad o cestovním pojištění (pokud jej máte), evropský formulář záznamu o dopravní nehodě. Jestliže jste si auto zapůjčili, pak je nutné také potvrzení o zapůjčení od majitele. To bude ideálně v angličtině nebo němčině.

Kontrolujte technický stav

I když auto jezdí dobře, během roku nemáte žádné výrazné problémy, přepraví vás všude, kam potřebujete. Jenže před dovolenou to je jiné. Chcete omezit riziko problémů, proto dejte auto do rukou odborníka, aby provedl důkladný servis a revizi. Auto by mělo být ve vynikající kondici.

Pozor na pneumatiky

Vzorek na pneumatikách je rovněž důležitý. Zkontrolujte, že výška vzorku pneumatik splňuje limity všech zemí, kterými projedete. Během léta je předepsáno ve většině zemí hloubka dezénu pneumatik 1,6 mm. Vyrážíte-li v zimě, do hor, pak je nutné vozit sebou také sněhové řetězy.