Ostatní

Ještě máte na voze plechové disky? Vyměňte je za alu kola

Plechové disky má stále méně řidičů. Pokud nevíte, o čem je řeč, stačí dát pryč plastové poklice a následně vás vyděsí pohled na to plechové neštěstí. Od plechových disků se stále více upouští nejen kvůli tomu, že nevypadají po ztrátě poklic hezky, ale také proto, že nenabízí takové výhody, jakými disponují alu kola.

Investice do alu kol

Alu kola již dávno nejsou drahá, po jejich pořízení dostane vůz mnohem lepší image a rázem bude vypadat reprezentativně. Alu kola nejsou jen z hliníku, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale ze slitin hliníku, hořčíku, případně dalších kovů. To jim dává unikátní vlastnosti. Jsou velmi pevná a přitom lehká. Utratíte s nimi proto méně peněz za palivo. Mnohem lépe odolávají mechanickému poškození, jsou odolná vůči korozi a také se snadno udržují. Zajistí vám lepší akceleraci i dynamiku jízdy. Jsou také mnohem lepší v odvádění tepla od brzd a pneumatik.

Můžete je pořídit v široké škále provedení a to nejen designového, ale i barevného. Barvu kol tak můžete sladit třeba s barvou karosérie. Jsou vhodné i pro vyznavače bezdušových pneumatik.

Kde se dají alu kola pořídit?

Seženete je v mnoha kamenných prodejnách, ale tam si za jejich nákup obvykle připlatíte nemalé peníze. Nejvýhodnější je proto nákup online. Nejlepší výběr z hlediska ceny, kvality i velikosti výběru nabízí eshop Alupneu.cz. Alu kola zde můžete vybírat v klidu z pohodlí domova. Vybírat kola od oka se nedoporučuje, vždy je potřeba znát vhodnou velikost kol. Eshop má na alu kola konfigurátor, který vám po nastavení zobrazí vhodná kola přesně pro váš vůz. Vy si mezi nimi můžete následně vybrat ta, která vás zaujmou nejvíce. Koupit můžete jak samotná alu kola, tak i celé komplety, vždy za výhodné ceny.