Věnujte svému autu v zimě náležitou péči.
Tipy & rady

Péči o své auto v zimě nezanedbávejte. Zabráníte korozi a vaše jízdy budou bezpečnější

Staráte se o své auto celoročně a do myčky se vydáváte bez ohledu na roční období? Dobře děláte. I v zimě si totiž váš vůz zaslouží tu nejlepší péči. Možná i dokonce o něco lepší než po zbytek roku. Proč byste mytí a péči o svůj vůz zejména přes zimu neměli zanedbávat?

Věříte v konzervaci vozu solí a námrazou? Jedná se o mýtus

Žijete v přesvědčení, že časté mytí vozu v zimě škodí? Je přeci zakonzervované pomocí vší té soli a námrazy. Ale kdepak. Jedná se o rozšířený mýtus, který pravděpodobně vymyslel někdo, komu nezáleželo na estetické stránce vozu a chtěl si přes zimu ušetřit práci s mytím. Právě sůl a další špína, která se přes zimu lepí na auto, není pro podvozek a karoserii vůbec vhodná.

Pečujte o své auto a zabraňte tak výskytu koroze

Jak tedy zabránit tomu, aby se vaše auto přes zimu stalo učebnicovou ukázkou koroze? Jezděte minimálně jednou měsíčně do myčky. Zejména tehdy, kdy žijete ve městě, kde se k údržbě silnic používá sůl.

Jak připravit vůz na návštěvu myčky?

Před cestou do myčky si vyjeďte na projížďku a auto nejprve řádně zahřejte. Samozřejmě ho před samotnou jízdou zbavte sněhu a až tehdy, kdy uvidíte skrze čelní i zadní sklo i do obou zrcátek, šlápněte na plyn. Díky pravidelným zimním návštěvám myčky vás nebude trápit zhoršený výhled z vozu, protože vaše okna se budou blýskat čistotou, a když si dáte práci i s úklidem interiéru, bude váš automobil vypadat jako by právě vyjel z autoservisu.

Jezděte v zimě opatrně a nezanedbávejte odklízení sněhu ze všech částí vozu. Zároveň myslete na to, že sůl, která se na autě zachytí, může předznamenat výskyt koroze, což určitě nechcete. Aby nedošlo v myčce k poškození, případně až prasknutí čelního skla, před návštěvou vůz řádně projeďte a zahřejte.

Zdroj foto: www.freepik.com