Ostatní

Je Škoda Scala tím nejlepším z dílny české automobilky?

Pokud bychom se někde v zahraničí zeptali běžných obyvatel, co všechno vědí o České republice, většina z nich by kromě několika vět o Jaromíru Jágrovi či Petru Čechovi pronesla, že se u nás vyrábějí skvělá vozidla. Škoda Auto je tradiční společností vyvážející své produkty prakticky do celého světa.

Stejně jako ostatní výrobci automobilů se i ona jednou za čas vytasí s novým modelem, kterým hodlá zaujmout potenciální zákazníky. V případě nové Škody Scala jí tah jednoznačně vyšel, protože podle mnohých se jedná o nejlepší vůz, který kdy české výrobní linky opustil. Chcete se o Škodě Scala dozvědět víc? V tom případě bez dlouhého otálení pokračujte k následujícím řádkům.

Škoda Scala vyniká designem i nadstandardní výbavou

Při prvním pohledu na nejnovější vůz ze stájí Škoda vás jistě napadne, že se v mnoha ohledech liší od předchozích modelů z dosavadní výroby. Nová Škoda Scala vyniká zcela novou architekturou, která se opírá o štíhlé linie, měkčené plasty, zlaté dekory a velmi propracované detaily. Dle konceptu VISION RS je utvořen základní tvar přístrojové desky.

Za zmínku stojí bezesporu také základní výbava, která je v mnoha ohledech vysoce nadstandardní. Zahrnuje například:

  • klimatizaci
  • infotainment
  • elektricky nastavitelná zpětná zrcátka s vyhříváním
  • asistenta rozjezdu do kopce a asistenta hlídání jízdního pruhu
  • palubní počítač
  • kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech a další

Na kolik vás nová Škoda vlastně přijde?

Nové vozidlo Škoda je vytvořeno jako silná konkurence pro klasické hatchbacky WV Golf nebo Ford Focus. To se samozřejmě projevuje i při pohledu na cenu Škody Scala.

Díky tomu můžete už v základním provedení s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW získat za úžasných 394 900 Kč, což je vzhledem k bohaté výbavě a kvalitě vozidla skutečně přijatelná částka. Pořizovací ceny se pak samozřejmě liší podle stupně výbavy, typu motoru a jeho výkonu.